World of Warcraft / Lore / Kel'thuzad
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Kel'thuzad

Autor: Barnews / 5. Května 2010 / Přečteno: 2560x

Kel'thuzad nebyl vždy obávaný lich sloužící Králi Lichů. Býval to mocný Dalaranský mág a člen řádu Kirin Tor. Byl vysoce postavený. Zkoumání běžné magie mu však brzy přestalo stačit. Chtěl něco nového, něco nebezpečnějšího. Proto se začal zajímat o nekromancii a naléhal na ostatní starší mágy, aby nepřehlíželi tyto temná odvětví magie. Nedostalo se mu však pochopení.

Volání Krále Lichů

Jednou Kel'thuzad ucítil v podvědomí neznámý hlas. Byl to hlas Ner'zhula zamrzlého v ledovém trůnu, který hledal někoho, kdo by byl schopen zažehnout plamen smrti po celém Lordaeronu. Kel'thuzad, jenž byl pohlcen nekromancií, byl skvělým kandidátem. Král Lichů si nejdříve musel získat jeho oddanost. Vyzval jej tedy k cestě do Northrendu. Kel'thuzad ohromený tajemným hlasem souhlasil a s vidinou nových neodhalených tajemstvích magie se vydal do zmrzlé země.

Kel'thuzad zdárně zdolal mrazivou pustinu a vystoupal až k vrcholku ledové koruny. Tam spatřil bytost mocnější, než čekal, avšak uvězněnou a sloužící tomu, koho ze všeho nejvíc nenávidí. Král Lichů slíbil Kel'thuzadovi velkou moc a neomezenou znalost temné magie výměnou za jeho služby a loajalitu. A Kel'thuzad, když viděl jeho nesmírnou moc, se stal jeho služebníkem.

Kult Zatracených

S lahvičkou plnou nákazy nemrtvých se Kel'thuzad vrátil do Lordaeronu. Ihned založil Kult Zatracených, který měl rozšířit pohromu. Stoupence získával slibováním věčného života a rovnosti mezi všemi členy, výměnou za věrnost Králi Lichů. Kult se velice rychle rozrostl díky nižším sociálním vrstvám a Kel'thuzad musel vynaložit veškerou snahu aby jej dostatečně utajil.

Nyní bylo vše přichystáno. Pro početný Kult Zatracených nebyl problém roznést nákazu do většiny hlavních sýpek v království. Nákaza se rozšířila závratnou rychlostí. Když už se konečně začalo jednat, bylo pro Lordaeron pozdě. Lidé se měnili na nemrtvé. Arthas, který nákazu prošetřoval, dopadl Kel'thuzada u Anderhallu a dal mu poznat svůj hněv. Kel'thuzad však věřil úsudku Krále Lichů. Ten mu říkal, že jeho smrt je nyní nevyhnutelná, a že bude znovu vzkříšen. Do té doby však musí čekat.

Vzkříšení Kel'thuzada

A skutečně. Arthas se vrátil. Ne jako paladin bránící svou říši, ale jako hlavní rytíř smrti Krále Lichů. Vykopal nekromantovi ostatky a umístil je do urny, kde byl popel jeho otce. Během následného tažení proti Quel'Thalasu se Kel'thuzadův duch velmi často Arthasovi zjevoval. Vysvětlil mu mnoho věcí ohledně Krále Lichů. Řekl mu, že Páni Děsu, jako Tichondrius či Mal'Ganis, jsou jeho žalářníky. Jsou prohnaní a vychytralí. Také Arthasovi pověděl, že Král Lichů vidí daleko, a že vše, co se zatím stalo, předvídal.

Když Arthas překvapil elfy a dobyl Sunwell, byl Kel'thuzad oživen jako nejmocnější lich. Měl být tím, kdo přivolá velitele Plamenné Legie Archimonda. Tento čin se jim nakonec povedl. Při obléhání Dalaranu zabili Antonidase a získali Medivhovu knihu. Kel'thuzad provedl rituál a Archimonde byl vyvolán do Azerothu.

Naxxramas - Létající pevnost

Kel'thuzad i Sylvanas věděli o pádu Plamenné Legie mnohem dříve, než Páni Děsu, kteří dohlíželi na Pohromu v Lordaeronu. Vrátivší se Arthas je neprodleně vyhnal a převzal vládu. Příliš brzy byl však Arthas znovu povolán do Northrendu k obraně Krále Lichů, jenž byl pod útokem Plamenné Legie.

Arthas vyvolil věrného Kel'thuzada, aby místo něj ovládl zpustošený Lordaeron. Kel'thuzad se usídlil v nekropoli zvané Naxxramas. Nejprve zde shromáždil největší sílu pohromy, a pak začal bojovat proti Sylvanas, která se osvobodila od nadvlády Krále Lichů a obsadila hlavní město Lordaeronu, nyní Undercity.

Zvítězit se Kel'thuzadovi nikdy nepodařilo. O mnoho let později byl Naxxramas přemístěn do Northrendu, aby obléhal Wintergarde Keep v Dragonblightu. Zde došel Kel'thuzad svému konci.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819