World of Warcraft / User Interface / LUI v3 - User Interface
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

LUI v3 - User Interface

Autor: Barnews / 6. Července 2010 / Přečteno: 4045x

Samotný autor tvrdí, že se jedná o jedno z nejpokročilejších User Interface pro World of Warcraft, které kdy spatřilo světlo světa. Toto tvrzení je ale poněkud velkohubé. Obrázky mohou na první pohled vypadat sexy a interface ve hře vypadá a funguje dobře. Žádný boží zázrak to však není. Přesto se jedná o kompaktní kousek, který osloví hodně hráčů.

Největší problém LUI je zároveň i jeho největší síla. LUI obsahuje balík addonů, které jsou tímto interface podporovány. Jmenujme například Bartender, Grid, Forte Xorcist, Stuffing, pMinimap, Recount. Tyto addony čerpají z LUI bonusy a jsou již přednastaveny. Po prvním spuštění se vše nastaví a vy nemusíte téměř nic dělat. Vše krásně funguje. Ale nedej bože pokud budete chtít některý z addonů nějak jinak nastavit, něco změnit či jeden addon nahradit jiným. To se LUI nebude příliš líbit a může začít fungovat špatně. Addony se vám mohou rozházet či přestat pracovat. Také nastavení není nic moc. Spousta důležitých věcí se nastavit prostě nedá.

Co je dobré vědět o LUI v3

Minimapka je řešena vcelku elegantně. Je usazena v pravém horním rohu. Na můj vkus poměrně miniaturní ale krásně ohraničena. Jedná se o addon pMinimap lehce graficky vylepšený od LUI.

Raidframes jsou obstarány kvalitním addonem GRID. Ten je umístěn v pravo dole. Je pěkně graficky nastavený. Jeho pozice může být pro healery nepohodlná a přemístění není v základu příliš podporováno.

Ostatní unitframy (player a target) jsou vyřešeny pomocí LUI OUF. Tento druh unit framů ( více zde ) bývá pěkný a hlavně originální. LUI OUF však nejsou nic moc. Jsou poměrně obludné a co hůř, nastavitelnost skoro na bodu mrazu. Budete-li chtít unitframy nahradit, nevyhnete se problémům s UI.

Proti Bartenderu, který plní funkci action barů, nemám nejmenší výtku. Zaplňuje málo místa u dolní strany monitoru a dá se relativně dobře nastavit. S action bary, které LUI nepoužívá, si můžete dělat co chcete.

LUI chat vlevo dole je slabou náhražkou specializovaných addonů, jako je například Chatter. Budete-li je chtít používat, nevyhnete se komplikacím.

Casting Bar má LUI také vlastní. Rozhodně nevypadá špatně, ale já ho ihned vypnul a nahradil Quartzem.

Tip Top je jednoduchý tooltip addon. Celkem nechápu proč jej autor LUI zvolil neboť Tip Tac je mnohem a mnohem lepší. Náhrada Tip Topu by měla proběhnout bez potíží.

Forte Xorcist je dobrý addon. LUI jej však má nastavený podle svého. Jakákoliv jeho změna či náhrada se neobejde bez komplikací. Další důkaz otřesné primitivnosti tohoto UI, které vám znemožňuje spoustu věcí přeměnit.

Recount a Omen dělají osobní stráž action barům. Jejich vzhled se dá měnit bez problémů, ale chcete-li je nahradit, LUI nebude spokojeno. Doporučuji nenahrazovat.

Používáte-li FuBar nebo podobný LDB display, budete možná vyvedení z míry odpornými věcmi rozházenými po monitoru. Pravděpodobně to způsobuje Stat Block Core. Chtěl jsem jej otestovat, ale nedostal jsem se k tomu. Nahradil jsem jej osvědčenou Bazzokou.

Co mě totálně dostalo, je inventory addon Stuffing. Ten zlepšuje vaše bágly. Jeho náhrada byla však doprovázena errory.

Suma Sumárum

A to je tak asi vše důležité. Ostatní problémy buď nestojí za řeč nebo si je nepamatuju. Pokud plánujete velké úpravy, raději LUI nezkoušejte. Jste-li však ohromeni a připadá vám LUI dokonalé, možná si jej oblíbíte a budete spokojeni. Instalace není těžká, ale i zde se vyskytl problém.

Po správném nakopírování složek do Interface se po lognutí vaší postavy má spustit okno LUI, které vše nainstaluje. Mě se však nic neobjevilo. Nepamatuji si přesně, jak jsem to rozchodil. Mám však ten dojem, že pomohlo obyčejné relognutí. Ač se to může zdát divné, LUI se na první lognutí nechytlo. Nejspíš to byla u mě výjimka.

Download LUI v3

Ono sebevědomé tvrzení autora je vskutku úsměvné. Je zde vidět zanechaná hromada práce, ale pod Dokonalým UI si představuji i flexibilitu a možnost libovolné změny čehokoliv podstatného. Základní myšlenka je dobrá, a dokonce i základy jsou zajímavé a hezké. Bohužel jste příliš svázáni. Jako byste byli vězněm tohoto interface.

Abych nebyl úplně pes, tak za velké plus považuji podporu všech běžně používaných rozlišení monitoru.

Naštěstí však existuje více verzí LUI, upravených od fanoušků. Naleznete je na tomto fóru.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819