World of Warcraft / Rasy a Národy / Orkové
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Orkové

Autor: Barnews / 25. Května 2010 / Přečteno: 1541x

Orkové kdysi přebývali ve světě zvaném Draenor. Válčili s ogry a s Draenei žili v míru. Draenor byl však rozerván na kusy. Z jejich původního domova se stal Outland. Jedná se o hrdou a bojovnou rasu, která vyznává šamanismus. Šamani jsou uznávání a moudří duchovní svých klanů, ve kterých orkové žijí.

Roky míru a klidu, kdy orkové spokojeně žili, byly narušeny Kil'Jaedenem. Oklamal uznávaného šamana Ner'zhula, a ten když zjistil pravdu, nemohl už nic dělat. Jeho místo přebral Gul'dan dychtivý po moci. Plnil příkazy Plamenné Legie, a tak se stalo, že se orkové upsali démonům krvavým paktem. Dvakrát podnikla Horda invazi do Azerothu a dvakrát byla odražena.

Po druhé invazi sjednotil Thrall novou Hordu z těch, co se schovávali v divočině. A pak přišla třetí válka během níž již Horda bojovala sama za sebe, ne za Plamennou Legii. Tehdy Grom Hellscream zničil Mannorotha a zrušil krvavý pakt. Přestože ještě pár klanů uctívajících Plamennou Legii zbývá, většina orků nyní bere jako svého vůdce Thralla. Orkové se stali znovu svobodní a jejich novou domovinou je země Durotar (po Durotanovi) v Azerothu. Zde je jejich hlavní sídlo Ogrimmar (po Ogrimmu Doomhammerovi).

Ke svým nepřátelům jsou nelítostní a ke svým spojencům uctiví a věrní. Během svého vyhnanství v Azerothu se spřátelili s lesními trolly a taureny. Aby se posílili proti Alianci se kterou brzy vstoupili do války, přibrali do Hordy ještě další národy, které měly podobný osud. Například nemrtvé Forsaken či Blood Elfy.

Mag'Har

Ne všichni orkové podlehli v Outlandu vlivu démonů. Pár klanů zůstalo neposkvrněno. Říká se jim Mag'Har a samotný Thrall, když se dozvěděl o jejich existenci, je navštívil.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819