World of Warcraft / Lore / Thrall
Dnes je 24. 07. 2024 a svátek má Kristýna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Thrall

Autor: Barnews / 1. Června 2011 / Přečteno: 3249x

Thrall se do dějin orků zapsal tučným písmem. Vedl hordu v těžkých časem během třetí války a mnoho let po ní. Patřil odjakživa spíše mezi umírněnější orky a snažil se krotit zbytečnou ukrutnost u ostatních své rasy. To však rozhodně nezmenšuje jeho moc, kterou vládl na bojišti a s jakou dokázal sjednotit hordu.

Go'el

Jeho původní jméno bylo Go'el a jeho otcem slavný Durotan, náčelník klanu Frostwolf. Go'elovi však nebyl souzený snadný osud a jeho rodiče byli brzy po jeho narození zavražděni. Go'el však přežil a našel ho člověk, Aedelas Blackmoore. Dal Go'elovi nové jméno: Thrall, což znamená v lidské řeči otrok. Aedelas se s Thrallem vrátil do pevnosti Durnholde Keep a Thrall se zde zařadil mezi ostatní orkské otroky, gladiátory. Blackmoore z nich chtěl vycvičit elitní bojovou sílu loajální lidem.

Thrall začal brzy vynikat nad ostatní. Předčil je jak svou inteligencí, tak obratností v boji. Stal se prvotřídním bojovníkem. Čím dál tím víc však toužil z pevnosti utéct. Jeho první pokus o útěk uskutečněný za pomoci lidské dívky jménem Taretha se příliš nezdařil a Thrall byl chycen. Během svého krátkého věznění se ale seznámil s Kelgarem, orkem s rudýma očima (zřejmě Mannorothova kletba). Kelgar mu prozradil hodně o jeho rase a zejména u Gul'danovi a jeho zkaženosti. Poslední věcí, kterou Thrallovi řekl, byli zvěsti o dosud nepolapeném orkovi, náčelníkovi Gromu Hellscreamovi a jeho klanu Warsong.

Thrall pocítil silné nutkání Hellscreama najít, aby mu přinejmenším pověděl více o něm a jeho rase, a tak, než si ho stačil Blackmoore odvézt zpět, Thrall utekl znovu, tentokrát již navždy.

Thrall z klanu Frostwolf

Thrallovi se podařilo Groma najít a ten ho přijal. Grom pověděl Thrallovi, že pravděpodobně náleží do klanu Frostwolf. Po nějaké době se Thrall rozhodl, že Groma a jeho klan opustí. Rozloučili se a Thrall se vydal do pohoří Alterac, kde doufal že najde svůj klan.

A vskutku svůj klan našel. Na pokraji vyčerpání jej nalezl a zachránil Drek'thar. Ten následně Thralla zasvětil do orských tradic, které v jejich rase panovaly ještě před Gul'danovou zradou. Thrall byl brzy prohlášen jako právoplatný vůdce klanu a stal se také šamanem, což bylo důležitější, než by se mohlo z počátku zdát, neboť byl snad úplně prvním šamanem od doby, co Gul'dan zkazil orky.

Ogrim Doomhammer

Od Drek'thara se zvěst o synovi Durotana dostala až k uším Ogrima Doomhammeran, náčelníka Hordy. Ogrim se rozhodl otestovat Thralla, aby zjistil, zda se skutečně jedná o Durotanova následníka.. Přišel do tábora klanu Forstwolf a brzy se mu povedlo Thralla natolik vytočit, že jím byl vyzván na souboj. Thrall se vyrovnal Ogrimovi v boji svou silou a splnil tak jeho očekávání. Po souboji Ogrim odhalil svou pravou totožnost a jmenoval Thralla svým pobočníkem.

Společně započali Thrall a Ogrim tažení, při kterém se jim povedlo osvobodit mnoho orků uvězněných v lidských táborech. Jedna po druhé padali lidská opevnění. Během této doby se naplnil Ogrimův osud. Byl smrtelně zasažen nepřátelským rytířem a ještě než naposledy vydechl, jmenoval Thralla novým náčelníkem Hordy a předal mu své brnění a Kladivo Zhouby.

Thrall, jakožto nový náčelník Hordy, dokonal osvobozování orků sám. S Hordou za zády napadl Durnholde Keep a v hněvu nad mrtvou Tarethou zabil Blackmoora.

Útěk do Kalimdoru

Dobu, která přišla, strávil Thrall sjednocováním Hordy. Jednou měl Thrall velmi živý sen. Ve snu viděl démony, krev, bitvy a také nevyhnutelný osud své rasy. Tajemný prorok mu ve snu řekl, že jedinou šancí na záchranu orků i celého Azerothu, je útěk přes oceán na západ do zapomenutého Kalimdoru. Thrall uvěřil prorokovi. Nechal shromáždit Hordu a poté vypluli vstříc svému osudu.

Během své plavby byli Thrall a jeho posádka vyneseni bouří k ostrovům poblíž maelstromu. Zde potkali kmen Darkspear trollů, kteří se bránili útokům početných murloců. Orkové pomohli trollům a společně se jim po překonání spousty překážek podařilo z ostrova uniknout a Horda posílená o Darkspear trolly mířila dál ke Kalimdoru.

Kalimdor

Divoké moře vyneslo Hordu na pobřeží Kalimdoru. Mnohé lodě se roztříštily nárazem o útesy, jiné k pobřeží nikdy nedopluly. Thrall, Hellscream a spousta dalších však mělo štěstí a podařilo se jim v nové zemi opět shromáždit své síly. Nedlouho po přistání Thrall a jeho bojovníci narazili poprvé na taureny, které vedl Cairne Bloodhoof. Thrall pomohl Cairnovi v boji proti kentaurům podobně, jako na ostrovech trollům a získal tak dalšího mocného spojence. Od té doby jsou Taureni přáteli orků a součástí hordy.

Thrallovým cílem bylo nyní vyhledání onoho tajemného věštce z jeho snu, aby mu řekl více o tom, co má následovat. Cairne mu prozradil, že o jednom věštci, který žije na vrcholku Stonetalon Peak, ví. U vrcholků Stonetalon Peak narazili Thrall s Cairnem na Groma a jeho klan Warsong, jak bojují s lidmi. Spojenými silami se jim podařilo lidi přemoci, ale cesta k samotnému vrcholku byla lidmi dobře střežena. Grom nebyl příliš spokojený s Thrallovým rozhodnutím vyhnout se zbytečné konfrontace s lidmi. Raději by vzal lidské ležení útokem. Nakonec se však podřídil a slíbil, že se bude držet zpátky, dokud se Thrall od věštce nevrátí.

Stonetalon Peak

Za pomoci wyvern se dokázaly Thrallovy vojenské síly prokousat přes lidský odpor a dorazily až na samý vrchol Stonetalon Peaku. Následný průchod temnými jeskyněmi rozhodně nebyl snadný, přesto se jim podařilo k věštci dostat. Thrall ale nebyl sám, kdo věštce hledal. Lidé vedeni Jainou Proudmoore jej našli dřív. Nepřátelské rasy v tu chvíli nechaly svůj hněv odeznít. Zjevil se jim věštec a odhalil se jako Medivh. Varoval oba vůdce, že je třeba zapomenout na starou nenávist a spojit se proti nepříteli, který se chystá napadnout Azeroth. Jaina i Thrall souhlasili.

Konec prokletí

Mezitím, co Thrall s Cairnem hledali věštce, Grom se svými orky začal kácet stromy z pradávného lesa Ashenvale. Orkové potřebovali dostatek dřeva na vybudování základny. To se ale ani v nejmenším nezamlouvalo temným elfům. Ostrý střet se začal vyvíjet lépe pro orky alespoň do té doby, než na bojiště přišel polobůh Cenarius. Vše přitom z povzdálí pozoroval jeden z generálů Plamenné Legie: Mannoroth Ničitel. Mannoroth nebyl zrovna rád, že vidí Cenaria v akci. Dobře si totiž pamatoval výprask, který dostal před deseti tisíci lety a chtěl ho zlikvidovat ještě před tím, než by se mohli utkat.

Mannoroth zosnoval zákeřný plán a naplnil studnu ukrytou v lese svou vroucí krví. Té vůni Orkové vedení Gromem nemohli odolat. Napili se a zmocnilo se jich bojové šílenství jako kdysi před mnoha lety v Draenoru. Zabili Cenaria a udělali tak za Plamenou Legii špinavou práci.

Když se Thrall vrátil, byl vzteky bez sebe. Poražení zběsilého Groma je stálo velké úsilí. Jak lidé, tak i Horda se museli postavit prvním vlnám démonů, jejichž invaze do Kalimdoru právě začala. Lordaeron byl tou dobou již dávno podmaněn. Spojenými silami přivedli Groma k rozumu a hned poté se neprodleně vydali se do kaňonu, kde se skrýval Mannoroth, aby ukončili Krvavou Kletbu jednou provždy.

Střet byl prudký a velmi tvrdý. Mannoroth hravě odrazil Thrallův mocný úder kladivem. Vzápětí sám odpověděl svým tvrdým výpadem a Thrall skončil omráčený u skály. Spokojený Mannoroth se posmíval Gromovi a snažil se ho ještě přimět sloužit Plamenné Legii. Grom ale posbíral svou vůli a vzepřel se svému otrokáři. Jeho sekyra projela Mannorothovo ocelovými pláty jako nůž máslem a exploze která následovala, smetla vše poblíž včetně Groma. Grom svému zranění podlehl, ale ještě než zemřel, cítil jak kletba ustupuje. Zabitím Mannorotha osvobodil sebe i orky jednou provždy.

Nový domov

Po Gromově hrdinském činu už nepoutalo orky k Plamenné Legii nic. Byli naprosto svobodní. Pod Thrallovým vedením výraznou měrou pomohli lidem a temným elfům přemoci Archimonda v Bitvě na hoře Hyjal a zachránili tak Azeroth.

Brzy po bitvě našli Orkové svůj nový domov. Je jím Durotar v Kalimodoru a jejich hlavním sídlem je Ogrimmar.

Thrall byl náčelníkem Hordy ještě mnoho dlouhých let. Za tu dobu se Horda rozšířila kromě taurenů a trollů ještě o pár dalších členů, ale mír s Aliancí, který byl zpočátku nastolen, trval opravdu velmi krátko.

Earthen Ring

Thrall se vzdal pozice náčelníka brzy poté, co se k Hordě přidali goblini. Udělal pro svou rasu, co se dalo, ale jakožto jeden z nejmocnějších šamanů poznal, že jeho moc je třeba i jinde. Přidal se ke společenství šamanů, které se nazývá Earthen Ring a svou mocí chránil a léčil Azeroth.

Thrallův konec

Vůdci Earthern Ringu a Cenarion Circle se za účelem obnovy stromu světa scházeli pravidelně na Nordrasillu. Na těchto shromážděních býval samozřejmě i Thrall a to se mu stalo osudným. Zničehonic se zde objevil vrah z kultu Twillight Hammer a podařilo se mu Thralla tvrdě zasáhnout. Kousky jeho duše se rozletěly všemi možnými směry. Údajně je stále naděje, že se podaří dát kousky Thrallovy duše dohromady. Ta naděje je však malá a pokud se tak nestane, legendární vůdce Hordy bude navždy ztracen...

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819