World of Warcraft / Rasy a Národy / Krvaví elfové
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Krvaví elfové

Autor: Barnews / 5. Února 2011 / Přečteno: 1603x

Přibližně 10 tisíc let před událostmi Warcraftu byly kontinenty spojeny. Také elfové byli zatím jednotnou rasou. Za svou velkou moc vděčili zejména Studni Věčnosti, což bylo něco jako jezero plné Arcane energie. Jednalo se o magické jádro Azerothu. Tato Arcane energie byla ve vesmíru ojedinělá a díky ní je Azeroth tak jedinečný.

Quel'dorei a Kaldorei

Královnou elfů byla Azshara. Ona a její věrní služebníci začali být na studni velmi brzo závislí. Zkoumali ji stále víc a získávali tak větší moc i přes varování druidů. Až jednou si neznámého zdroje magie všiml Sargeras. Zatoužil po studni věčnosti a zosnoval plán, jak oklamat královnu Azsharu. Elfové včele s Azsharou byli pyšní ve své moci a nebáli se Sargerase, když se jim zjevil. Ve své naivitě otevřeli ve studni portál. Skrze něj přišla první invaze Plamenné Legie. Nastala Válka Prastarých.

Portál se však nakonec podařilo uzavřít. Následovala strašlivá katastrofa, která rozervala Kalimdor, který se rozdělil na menší kontinenty. Tam kde kdysi stála Studna Věčnosti vznikl Maelstrom a královnu Azsharu a její věrné pohřbil oceán.

Spolu se studnou měla padnout i Arcane magie. Illidan Stormrage však zradil a zachránil sedm lahviček ze Studny Věčnosti. Některé z nich poté vlil do jezera na vrcholku hory Hyjal.

Následkem katastrofy, která se udála, zakázal Malfurion Stormrage používání Arcane magie, aby tak zabránil pokušení Plamenné Legie se vrátit. Velká část věrných Azshaře však přežila a nelíbil se jim zákaz. Tato situace vyvrcholila přibližně 7 300 let před invazí Hordy do Azerothu. Noční Elfové se rozdělili na dvě větve: Kaldorei, kteří přijali druidistický život a noc, a na Quel'dorei, kteří odmítali zákaz používání Arcane magie a měli raději den než noc.

Quel'dorei později známí jako Vysocí Elfové odpluli z Kalimdoru hledat svou vlastní zemi. Vedl je Dath'Remar Sunstrider. Brzy objevili novou zemi a nazvali ji Quel'Thalas. Do svého nového domova se jim z Kalimdoru podařilo přivézt i jednu z lahviček, kterou Illidan získal ze Studny Věčnosti. Tak vznikl Sunwell, Sluneční Studna.

O vzniku Krvavých Elfů

Ve svém vlastním království Quel'Thalas se mohli Vysocí elfové rozvíjet jak jen si sami přáli. Od svých příbuzných, Nočních elfů, se za ta léta odlišili nejen myšlenkami, ale i vzhledem. Barva jejich kůže již není fialová, ale vlivem slunce zrůžověla. Jejich život však nebyl poklidný a o svou pozici v nové zemi museli Vysocí Elfové bojovat. Zde na severu totiž stále byla dávná říše trollů zvaná Amani. A právě jejich války s trolly nakonec seznámili Vysoké elfy s lidmi.

Mnohem později, během třetí války, přitáhl na Quel'Thalas nemrtvý rytíř Arthas se svým vojskem nemrtvých, aby zde povolal Kel'Thuzada do světa živých. Velká část populace Vysokých Elfů byla zabita a ti co zbyli si začali říkat Krvaví Elfové, Sin'dorei. Přísahali pomstít svou zaniklou rasu.

O obnově Silvermoonu a Kael'thasovi

Mnoho Krvavých elfů následovalo Kael'thase Sunstridera, který hledal nový domov a svobodu pro svou rasu. Ten se však spojil s Illidanem a vtrhli do outlandu. Ne všichni Kravaví Elfové se ale rozhodli následovat Kael'thase. Ti kteří zůstali začali pracovat na léčení krajiny a opravě škod. Velice brzy také přišly útoky ze Zul'Amanu, jelikož Trollové vycítili svou šanci.

Kvůli Kael'thasovým činům a jeho spolupráci s Nagy byli Kravaví elfové vyloučeni z Aliance. Svého vytouženého, blaženného osudu, který jim slíbil jejich princ Kael'thas, se však nechtěli vzdát. Aby dosáhli Outlandu, podařilo se jim nakonec stát se součástí hordy i přes velkou nelibost trollů i některých orků.

Scryers a Kael'thasova zrada

Někteří Krvaví elfové, co zůstali v Silvermoonu, začali po nějaké době pátrat po jejich spasiteli Kael'thasovi. Při svém hledání ale zjistili, že Kael'thas zradil spojenectví s Illidanem a přislíbil Loajalitu Kill'Jaedenovi. Tak se stalo, že se spousta elfů, kteří původně vstoupili do Outlandu s Kael'thasem, obrátila proti němu. Začali se nazývat Scryers a Kael'thase nazvali zrádcem.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819