World of Warcraft / Rasy a Národy / Draenei - Eredar
Dnes je 22. 04. 2024 a svátek má Evženie
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Draenei - Eredar

Autor: Barnews / 1. Září 2010 / Přečteno: 3083x

Argus byl původním domovem mocné a prastaré rasy známé jako Eredar. Eredar byli značně nadaní v magickém umění a jejich vládci byli nejmocnější z nich. Byli to Archimonde, Kil'jaeden a Velen.

Sargerasova nabídka

Svět Argus však neunikl pozornosti titána Sargerase, jenž se obrátil na zlo. Sargeras nabídl vůdcům Eredar obrovskou moc a sílu výměnou za jejich loajalitu. Archimonde a Kil'jaeden dychtivě nabídku přijali. Velen však pochyboval. Měl vizi budoucnosti, ve které viděl svou rasu přeměněnou na démony a sloužící Sargerasovi. Za pomoci Naaru se povedlo Velenovi a jeho následovníkům uprchnout. Nyní se jim začalo říkat Draenei.

Osud Argusu není znám. Nejspíše padl do zkázy pod nově získanou mocí Eredar. Je však také možné, že stále existuje a slouží jako centrála Plamenné legii.

Draenei ve vyhnanství

Naaru umožnili Velenovi a ostatním Draeneiům utéct díky jejich Dimensinální lodi. Během následující cesty získali Draenei od Naaru moc známou jako Holy Light, která dává paladinům jejich svatou sílu. Naaru vysvětlili Velenovi, že ve vesmíru není jen zlá vůle, ale že je zde i spousta dobrých sil, které bojují proti Plamenné legii. To mu dodalo naději a víru.

Draenei se usadili v Draenoru a žili zde spokojeně a v míru po mnoho a mnoho let. Pak je však objevil Kil'jaeden. Zmanipuloval orky, pro které byl Draenor pravým domovem a poštval je proti Velenovi a jeho poddaným. Ve sledu událostí jdoucích rychle po sobě se Orkové upsali do otroctví Plamenné legii a Draenor byl rozerván na kusy.

Někdy v této době dorazili do Outlandu, jak se nyní Draenoru říkalo, znovu Naaru ve své dimensionální pevnosti Tempest Keep, aby alespoň trochu zmírnili moc, kterou tu Plamenná legie vládla. Situace však byla v této době proměnlivá jako počasí a pánem Outlandu se stal Illidan Stormrage a jeho služebníci, Kael'thas Sunstrider a Lady Vash.

Kael'thas a jeho Krvaví elfové obléhali Tempest Keep a nakonec ji získali pod svou nadvládu. Zde zajali osamoceného Naaru známého jako M'uru.

Únik z Outlandu

Situace byla pro Draenei kritická. Museli znovu uprchnout aby přežili. Pravděpodobně jedinou možnou volbou byl zoufalý nájezd na Tempest Keep. Dobytí celé pevnosti nebylo v jejich silách. Podařilo se jim ale ovládnout Exodar, jednu ze čtyř satelitních budov Tempest Keepu. Přestože byl Exodar během bitvy poškozen, podařilo se jim doletět skrze Twisting Nether až k Azerothu, který se stal jejich novým domovem.

Oshu'gun

Tento podivně hladký, kamenný útvar nacházející se nagrandu byl orky uctíván jako jejich hora předků. Zde mělí údajně sídlit jejich předci a šamani s nimi mohli rozmlouvat. Ve skutečnosti to však bývalo plavidlo, které umožnilo Draeneiům únik z Argusu. A předci, které šamani orků slyšeli, nebyli nic jiného, než jeden umírající Naaru.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819