World of Warcraft / Rasy a Národy / Trollové
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Trollové

Autor: Barnews / 15. Června 2010 / Přečteno: 1270x

Trollové v sobě mají hluboce zakořeněnou nenávist vůči ostatním rasám. Jsou to prastaří obyvatelé Azerothu a dělí se na mnoho čeledí. Přežili již mnohá úskalí a nebezpečí a stále jsou připraveni se postavit svým nepřátelům.

Co jsou zač?

Většina trollů bývá povětšinou vysoká a štíhlá. Mají dlouhé ruce i nohy, což se jim hodí při lovu. Jsou vyznavači voodoo magie. Mimo jiné jsou také obdařeni impozantní regenerací. Můžete jim usekat končetiny a těžce je poranit, ale troll se dokáže velmi rychle zotavit i ze smrtelných ran, které by jiná rasa nepřežila.

Zbarvení kůže trollů jsou různá a liší se podle prostředí, ve kterém žijí. Jak už sem psal výše, trollové nemají v lásce jiné rasy a touží po jejich krvi. O to těžší je pak uvěřit některým legendám, které tvrdí, že první noční elfové byli původně trollové, kteří se usadili u Studny Věčnosti.

Trollí říše

Trollové jsou skutečně jednou z nejstarších ras Azerothu. Dávno před tím (cca před 16 000 lety), než si Sargeras povšiml tohoto světa, ještě když byly kontinenty spojeny, ovládali trollové většinu Kalimdoru (tak se kontinent nazýval, kdežto později se tak říká pouze jednomu kontinentu).

Zandalarští byli úplně první. Z nich pocházejí všichni ostatní trollové. Amani a Gurubashi jsou považovány za dvě největší trollí říše, které kdy byly. Gurubashi se rozkládala na jihu v hlubokých džunglích. Amani byla mnohem více na severu v krásných lesnatých zemích. A pak tu jsou ještě trollové ze Zul'draku, kteří obývají mrazivý sever. Říše Zul'drak však nikdy nedosáhla takového věhlasu jako Amani a Gurubashi.

Trollové byli opravdovými pány světa ještě v době, kdy bylo vše bezpečné, žádná příkoří se ještě nestala, staří bohové byli uvězněni a svět nebyl ještě zaplněn všemi rasami, které přišli později. Jedinými jejich nepřáteli byla rasa obřího inteligentního hmyzu. Nazývali se Azj'Aqir a sídlili daleko na západě. Po tisíce let spolu Aqir a trollové bezvýsledně bojovali. Nakonec však byla hmyzí říše zatlačena a rozdělena na dvě části. Na severu to byl Azjol-Nerub a na jihu Ahn'Qiraj.

Pád trollů

Úpadek dvou nejmocnějších trollích říší se datuje se vzestupem nočních elfů. Dohadem zůstává, zda noční elfové skutečně kdysi byli trollové, kteří prošli vývojem díky Studni Věčnosti. Noční elfové se chovali neopatrně při používání své arcane magie. Během několika málo let rozdrtili trolly. Jejich počínání však upoutalo pozornost Plamenné Legie. Následovala Válka Prastarých během níž byla zničena Studna Věčnosti a Kalimdor byl rozerván na tři kontinenty. Od této doby moc trollů upadá. Ostatní rasy, jako například lidé, je začaly zatlačovat do ústraní.

Spojenectví s Hordou

Jsou dva trollí kmeny, které uzavřeli spojenectví s hordou. Kmeny Darkspear a Shatterspear přičemž Darkspear jsou přímo součástí Hordy. Trollové z kmenu Darkspear jsou z celé své rasy nejmenší, ale zase jsou inteligentnější a mazanější.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819