World of Warcraft / Lore / Gul'dan
Dnes je 25. 06. 2024 a svátek má Ivan
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Gul'dan

Autor: Barnews / 29. Dubna 2010 / Přečteno: 3584x

Gul'dan se do historie zapsal jako nejmocnější orkský warlock, který kdy žil. Učil se od samotného Kil'Jaedena a byl znám svou neskonalou touhou po moci. Původně býval šamanem Shadowmoonského klanu, ale když se mu naskytla příležitost, zradil svého mistra Ner'zhula a sám se chopil moci.

Orkské kmeny byly sjednoceny do Hordy a v Temple of Karabor byla ustanovena Stínová rada. Zaprodal Plamenné Legii svou rasu tím, že jednotlivým náčelníkům klanů nabídl Mannorothovu krev. Po jejím požití byla na všechny, kdo ji pozřeli uvržena kletba krvežíznivosti. Aby Kil'Jaeden otestoval sílu Hordy, přikázal, aby lovili Draenei kdekoliv je to možné. Draeneiové se brzy ocitli na pokraji vyhlazení.

První Válka

Poté přišel den, kdy Gul'dana kontaktoval Medivh. Tou dobou byl Medivh ovládán Sargerasem, který kdysi posedl jeho matku Aegwynn. Slíbil Gul'danovi božskou moc, jíž by mohl vládnout uzamčený v Sargerasově hrobce. Gul'dan, který se již viděl jako boha, souhlasil. Pomohl Medivhovi otevřít portál mezi světy Draenor a Azeroth.

Následovala první invaze do Azerothu. Vedl jí Blackhand, který byl ve zmanipulovaných volbách zvolen jako nový vůdce. Gul'dan nyní mohl snadno z ústraní ovládat Hordu ke svým záměrům. Po dobu pár dalších let běsnila Horda po Azerothu. Když se však schylovalo k závěrečnému obléhání Stormwindu, zjistil, že se Azerothští chystají zlikvidovat Medivha ve věži Karazhan. Gul'dan začal urychleně hledat v Medivhových myšlenkách umístění Sargerasovy hrobky. Když potom Lothar s Khadgarem skoncovali s Medivhem, byl Gul'dan stále ještě hluboko v Medivhově mysli a padl do komatu.

Bez Gul'danovy podpory byl Blackhand zabit Ogrimmem Doomhammerem, přítelem Durotana. Ogrimm se stal novým náčelníkem Hordy. Aliance však získala čas na získání nových spojenců a nakonec byla Horda v první válce poražena.

Druhá Válka

Gul'dan se probral z komatu a nečekalo ho nic příjemného. Téměř všichni k němu loajální byli mrtví. Ogrimm však ušetřil Gul'dana. A Gul'dan, jako projev věrnosti novému vůdci Hordy, slíbil, že pro Hordu oživí armádu nemrtvých, která bude věrná Hordě. Ve skutečnosti je však chtěl mít Gul'dan sám pod kontrolou jen pro sebe. Ze začátku se mu nedařilo udržet je vzkříšené neustále, ale s pomocí Cho'galla, jeho ogřího učně, a necrolytů se mu to podařilo.

Gul'danova touha po božství však nebyla zažehnána. Proto narychlo shromáždil koho mohl a vydal se najít Sargerasovu hrobku za každou cenu. Oslabený Doomhammer se musel následně stáhnout, což dalo Alianci čas připravit se na odvetu.

Gul'dan nakonec hrobku našel. Využil všechnu svou moc k jejímu vyzvednutí ze dna oceánu. Opovážil se vstoupit, ale místo nesmírné moci nalezl svoji zkázu. Démoni se na něj vrhli a roztrhali ho.

Guldanova Lebka

Část Gul'danovi bývalé síly po jeho smrti přešla do artefaktu známého jako Gul'danova lebka. Lebka dokázala měnit touhy a povahu svého nositele a posilovala částečně jeho schopnosti. Ner'zhul ji použil pro vytváření portálů, Plamennou Legií byla použita k znesvěcení Felwoodu a potom ji uchvátil Illidan.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819