Titan Quest / Buildy / Paladin - Icy Knight
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Paladin - Icy Knight

Autor: Barnews / 4. Srpna 2011 / Přečteno: 3592x

Abych se přiznal, tak kombinace Storm a Defense Mastery není příliš efektivní. Má původní myšlenka byla stvořit bojovníka, který hodně vydrží a nepřátele drtí svými ledem a bleskem vylepšenými útoky. V průběhu hraní jsem však celou postavu založil na Defense Mastery. Byla to sázka na jistotu. Nu a tuto jistotu jsem zapečetil lehkou dávkou Bonusů ze Storm Mastery. Icy Knight hodně vydrží, stunuje a zpomaluje nepřátele a také by měl dávat solidní DMG.

Pár slov na začátek

Jméno Icy knight jsem tomuto buildu dal jen kvůli tomu, že používá 2 pasivní skilly ze Storm Mastery a také věci, které přidávají bonusy k ledovému poškození. Pokud budete hrát čistě jen Defense Mastery, prakticky nic se nezmění, protože spolupráce se Storm Mastery je podle mého názoru skutečně mizerná (až na vyjímky).

Možná vás zaráží můj negativní postoj a říkáte si, že Defense Mastery je slabé. Tak tomu rozhodně není. Obě Mastery se však navzájem příliš nedoplňují, takže odtud pramení mé zklamání. Nyní se však pojďme podívat, jak takového Icy Knighta hrát.

První věcí, kterou musím u Defense Mastery zdůraznit, je poškození. Nenechte se zmást názvem. I přesto, že se jedná o obranný charakter, je schopen dávat velmi solidní DMG. Zejména pokud natáhnete hodně potvor najednou, tak budete schopni je během chvíle všechny pobít. I přesto je však primární cíl Icy Knighta vydržet a mít spoustu bonusů k omračování a zpomalování nepřátel. Pokud chcete jet mašinu na zabíjení, která svým štítem bude rozdávat opravdu tvrdé rány, tak vám doporučuji spíše Conquerora, což je kombinace Warfare a Defense.

Začátek

Jak už jsem zmínil výše, základem Icy Knighta je jednoznačně Defense Mastery. Zde budete klikat své první skilly a podle toho si také vybírejte vybavení pro bojovníky.

DM - Defense Mastery ; SM - Storm Mastery

 • Battle Awareness (DM) - Tato aura zlepšuje vaši obranyschopnost. Zvýší vám Defense Ability a Armor. Jelikož tyto bonusy nejsou dostatečně velké, nedoporučuji tuto dovednost maxovat. Ze začátku sem dejte jeden bod a další přidávejte až úplně naposled, nebo když cítíte, že skutečně potřebujete více vydržet.
 • Armor Handling (DM) - Kromě toho, že tato dovednost snižuje sílu potřebnou pro nošení štítů a brnění, poskytuje vám navíc i obstojný Armor Absorb, který zvýší vaši výdrž. Doporučuji vymaxovat co nejdříve. Sílu však budete i tak potřebovat na kvalitní zbraň.
 • Batter, Rend Armor (DM) - Tvrdý úder štítem se vždy hodí. Tento skill bude vaší hlavní útočnou zbraní hlavně ze začátku. Doporučuji vymaxovat, ale není to úplně nutné. Záleží na tom, co preferujete. Později nebude Batter tak silný, ale i přesto nějaký ten DMG dá a navíc zpomaluje útoky nepřátel. Rend Armor umožní této dovednosti zasáhnout více nepřátel a snížit jejich Armor. Vymaxování závisí zase na vašem citu a potřebě.
 • Concusive Blow (DM) - Pokud používáte jako zbraň palici či palcát, tak vám tato dovednost přidá šanci na omráčení nepřítele a zvyšuje délku všech omráčení, které způsobíte. Jedná se o skvělý pasivní crowd control skill, který dobře spolupracuje s dalšími pasivními skilly, které Defense Mastery nabízí. Na začátku sem hoďte jeden bod a později vymaxujte.
 • Shield Smash, Disable, Pulverize (DM) - Tato trojice pasivních dovedností je snad pro každého nezbytná. Doporučuji mít tyto skilly co nejrychleji všechny vymaxované, neboť znatelně zlepší vaši bojeschopnost. Zvyšují vám v boji vaší Offense a Defense Abilitu, omračují nepřátele, dávají jim bonusový DMG a zpomalují je.
 • Storm Nimbus, Heart of Frost, Static Charge (SM) - Tyto skilly vylepší vaše útoky o ledové a bleskové poškození. Investujte sem bodíků kolik chcete. Já osobně jsem se zaměřil na Storm Nimbus a Heath of Frost, neboť mám z výbavy bonusy na ledové poškození. Poměrně důležité je ale také zpomalení nepřátel, které získáte z Heart of Frost. Zásadně to zlepší kontrolu nad vašimi nepřáteli. Naproti tomu Static Charge vrací bleskové poškození těm, co na vás zaútočí. Pokud nejedete Icy Knighta, ale třeba Shock Knighta, můžete dát přednost bleskům.

Nezbytné a užitečné skilly v pozdější hře

 • Adrenaline, Resilience, Defensive Reaction (DM) - Jakmile se trošku rozjedete, určitě neopomeňte tyto dovednosti. Adrenaline je skill, který se zapíná automaticky v boji a zlepšuje vaši regeneraci. Zde můžete ušetřit bodíky. Vymaxovaný Adrenaline sníží spotřebu lahviček. Resilience doporučuji vymaxovat, protože zkracuje dobu, po které se může Adrenaline znovu zapnout. Defensive Reaction je třešnička na dortu. Znatelně zvyšuje vaši celkovou rychlost a sílu útoků. Rozhodně vymaxujte.
 • Iron Will, Focus (DM) - Toto jsou dodatečná vylepšení pro Battle Awareness auru v Defense Mastery. Focus zvyšuje efektivnost blokování vašeho štítu. Doporučuji vymaxovat. Iron Will vám přidává bonusové rezistence na jakékoliv negativní vlivy, které by vás omezovaly v pohybu či používání vašich dovedností. Počet investovaných bodíků závisí na vaší výbavě. Pokud cítíte, že je to potřebné můžete tuto dovednost vymaxovat. V opačném případě postačí jen pár bodíků.
 • Quick Recovery (DM) - Tento skill vám přibližně na půl minuty znatelně zlepší vaší výdrž a blokování štítem. Bodíky sem rozdělte podle potřeby. Quick Recovery vám pomůže v těžších soubojích. Navíc má poměrně krátký cooldown.
 • Shield Charge, Disruption (DM) - Shield Charge způsobí, že se rozeběhnete k nepřátelům a zraníte je. Disruption zvyšuje počet ovlivněných nepřátel a přeruší jim na pár sekund dovednosti. U těchto dovedností jsou dvě možnosti. Buď tento skill hojně využíváte, potom oboje vymaxujte. Nebo zde nechte po jednom bodíku a využívejte Shield Charge na rychlý přesun k ranged nepřátelům. Čím více bodíků v Shield Charge, tím menší spotřeba many.
 • Colossus Form (DM) - Do tohoto skillu hoďte jen jeden bod. Zvýší vaši útočnou i obranou sílu na krátkou dobu. Tuto dovednost využijte v soubojích s těžkými nepřáteli.
 • Storm Surge (SM) - Tato dovednost bude zraňovat a omračovat nepřátele, kteří na vás útočí. Zajímavý doplňkový skill.

Bonusy na výbavě

U Defense Mastery je štít minimálně stejně důležitý jako zbraň, neboť velkou část vašeho poškození uštědřujete právě jím. Proto mějte vždy dobrý štít s dobrým poškozením. Jako zbraň mějte nějaký kvalitní palcát.

Jelikož jste bojovník a dokonce s Defense Mastery, budou se vám hodit veškeré obranné bonusy. Míním tím jakékoliv rezistence, bonusy na život, Shield Block, Defense Abilitu, absorbce, dodge atd. Rozhodně však nezapomeňte ani na útok. Pokud nebudete schopni potvory dostatečně rychle zmlátit, tak vás udolají i přes dobrou obranu. Proto používejte také věci s Offensive Abilitou, +Damage, + Attack Speed, +Skills atd...

Life Leech není špatná volba, ale nemusíte to s ním přehánět, neboť byste měli vydržet opravdu velké množství poškození, něco pak vyléčí Adrenaline, zbytek lahvičky. Podle mě stačí doplňkový Life Leech.

Síla a Offensive Abilita jsou 2 věci, které jsem při hraní Icy Knighta postrádal. Doporučuji proto mít tyto bonusy na vaší výbavě ve větším množství. Sílu totiž potřebujete na dobré zbraně a Defense Mastery nepřidává moc bonusů k Offensive Abilitě, což může později vést k jejímu nedostatku. To znamená že nebude moct vaše protivníky zasáhnout.

Závěr

Možná jste si všimli, že jsem nechával u mnoha dovedností volnou ruku. Je tomu skutečně tak. U tohoto buildu je spousta věcí volitelná a hodně toho závisí na vašem stylu hraní a stávajícím vybavení postavy.

Hra za Icy Knighta je hodně jednoduchá proti jakýmkoliv běžným nepřátelům a můžou na vás přijít v jakémkoliv množství. Měli byste totiž disponovat skvělou opranou s vysokým Armorem, blokem u štítu, úhyby (dodge), rezistencemi a absorbcemi. Díky vaším plošným bojovým dovednostem si s potvorami snadno poradíte. Velkou roli zde hraje i crowd control. Sem patří omračovaní nepřátel, jejich zmražení či zpomalení. I to je nedílnou součástí Icy Knighta.

Build není dokonalý. To rozhodně ne. Snad vás moje postřehy trochu inspirovaly a vezmete si z nich alespoň něco. Největší slabinou Icy Knighta je boj proti Bossům s opravdu silným útokem, kde nemáte dost času je mlátit. Také můžete snadno skončit kvůli příliš slabé výbavě.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819