World of Warcraft / Lore / Durotan
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Durotan

Autor: Barnews / 5. Června 2010 / Přečteno: 1922x

Durotan byl velmi tolerantní a moudrý ork. Vyrůstal ještě v době před zkažením orků. Měl možnost stát se šamanem. Když se však testovalo, zda umí rozmlouvat s předky, zjistil, že tento dar nemá.

Pevné přátelství

Během festivalu Kosh'harg v Nagrandu se Durotan setkal s orkem Ogrimmem Doomhammerem. Utvořilo se mezi nimi silné přátelství i přes to, že byli z velmi rozdílných klanů. Toto přátelství jim vydrželo až do konce. Jednou byli mladí Durotan a Ogrimm blízko smrti. Přepadla je skupina ogrů a nebýt draeneiů z Telmoru, byli by mrtví. Draeneiové je zachránili a dali vědět jejich klanům. Během následné návštěvy Durotana a Ogrimma v Telmoru se Orkové i draenei dozvěděli mnoho o svých rasách. Oba dokonce povečeřeli i se samotným Velenem.

Stín Plamenné Legie

Durotan se stal náčelníkem klanu Frostwolf poté, co byl jeho otec zabit. Přesto však neměl moc času užít si klidu. Netrvalo totiž dlouho a Ner'zhul začal naléhat na ostatní klany, aby začali válku proti Draeneiům. Téměř všichni Orkové do této pasti, kterou jim přichystal Kil'Jaeden, padli. Ner'zhul však nakonec odhalil zlý Kil'Jaedenův záměr. Bylo však pozdě. Gul'dan se chopil své příležitosti. Zradil Ner'zhula a uchvátil jeho místo.

Byla utvořena první Horda a měl být zvolen její vůdce. Durotan se o tuto pozici ucházel. Ve zmanipulovaných volbách byl ale vůdcem vyvolen Blackhand, náčelník klanu Blackrock. Stal se Gul'danovou loutkou. Válka proti Draeneiům byla krutá. Durotana tížilo pomyšlení bojovat proti těm, kteří ho kdysi zachránili. Dělal však, co chtěla Horda.

Pak přišla chvíle útoku na Shattrath, hlavního sídla Draenei. Gul'dan svolal všechny klany před Kil'Jaedenův trůn, který se tyčí vysoko nad oblastí Helfire Penninsula. Zde měli vypít krev Mannorotha. Durotan však byl varován Ner'zhulem, a tak odmítl on i jeho přítel Ogrimm účastnit se rituálu.

Invaze do Azerothu

Následovalo otevření Dark Portálu a invaze do Azerothu. Durotan hlasitě protestoval vůči Blackhandovi a způsobu jeho vedení, které pozbývalo jakékoliv taktiky. Brzo byl proto klan Frostwolf na Gul'danův popud vyhoštěn z Hordy. Durotan neznal tento nový svět. Usadil se však se svým klanem ve skrytém údolí pohoří Alterac. Zde se Durotanovi a jeho družce brzy narodil syn Go'el, který je později známý jako Thrall.

Když bylo nyní v sázce mnohem více, vydal se Durotan za Ogrimmem. Ogrimm byl nyní vůdcem Hordy, neboť zabil Blackhanda. Přijal Durotana do svého ležení. O Gul'danovo zlých plánech se vědělo a Ogrimm slíbil Durotanovi pomoc. Durotan a jeho bojovníci zde však zůstat nemohli. Ogrimm měl totiž velké podezření, že Gul'dan má mezi jeho orky špeha, což se později potvrdilo.

Zrádce vyzradil Durotanův úkryt. Tak se stalo, že byli Thrallovi rodiče zavražděni. Malý Go'el nepadl vrahům do rukou. Byl nalezen člověkem Aedelasem Blackmoorem. Ten jej pojmenoval Thrall, což znamená otrok.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819