Zábava a Hry / Hardware a PC / HAF 922 od Coolermasteru - PC CASE
Dnes je 28. 02. 2024 a svátek má Lumír
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

HAF 922 od Coolermasteru - PC CASE

Autor: Barnews / 11. Října 2010 / Přečteno: 1368x

Každý, kdo si i jen párkrát sestavoval PC sám, mi jistě potvrdí, že základem každého pořádného počítače je kvalitní CASE. Můžete mít sebevíc nabouchanou sestavu, ale když jí potom strčíte do malé, nevzhledné a špatně větrané plechovky, tak to rozhodně nebude ono. Kamarádi se vám vysmějí, ve skříni samotné bude chaos a co hůř, může se vám i celé PC přehřívat. Proto každému doporučuji, aby si CASE pro PC pečlivě vybrat a přikládat mu podobnou váhu, jako procesoru či grafické kartě.

Mohutný a prostorný

Mojím oblíbeným CASEm je HAF 922 od Coolermasteru. Možná vás od jeho koupě odradí cena pohybující se dnes kolem 2 400 KČ s DPH. Řeknete si, že raději vložíte prachy do lepší grafiky. Dovolím si s vámi však nesouhlasit. S HAF 922 totiž budete určitě spokojeni. Pojďme si ho teď trošku popsat.

HAF 922 je sice Midi-tower, ale při prvním pohledu a prozkoumání proporcí vám bude jasné, že tenhle macek si dává běžné a laciné Midi-towery k snídani. Je větší a mnohem prostornější než běžné skříně, ale velikosti Big-towerů nedosahuje. V přední bočnici je zabudované průhledné plexisklo a zadní je skvěle tvarovaná tak, že zde máte místo pro práci a můžete sem uklidit všechny kabely. HAF 922 je proveden v černé, matné barvě a má masivní, mohutný tvar, který si u mnoha lidí získá sympatie.

Umístění zdroje

Netradičně, ale geniálně je zde řešeno umístění zdroje. Ten se tu nedává klasicky ke stropu skříně, nýbrž úplně dolů, kde je elegantně uklizen a ostatním komponentám vůbec nepřekáží. Nenechte se tímhle řešením odradit, protože se jedná o jednu z nejlepších věcí na téhle skříni.

Chlazení

O chlazení rozhodně nemusíte mít strach. CASE je v základu vybaven 200mm rudě podsvíceným větrákem vpředu, který nahání vzduch dovnitř. Dále dalším 200mm na stropu a jedním menším na místě, kde obvykle bývá zdroj. Hlučnost je vzhledem ke kvalitě chlazení minimální. Uživatelé vodního chlazení také nebudou zklamáni. Vzadu jsou totiž zabudované otvory.

Pěkně je řešeno také místo pro mechaniky a disky. K jejich uchycování nepotřebujete žádné šrouby, neboť skříň disponuje plastovým úchytným systémem. Není to kdovíjaký zázrak, ale lepší než se trápit se šroubky. Disky jsou navíc otočeny o 90° doprava, tudíž k jejich zapojení je třeba sundat zadní bočnici. O jejich chlazení se nemusíte moc bát. Jsou přesně za předním větrákem.

Příslušenství a závěr

Se samotnou skříní dostanete v krabici i hromadu užitečného příslušenství. Například šrouby na úchyt základní desky a zdroje, pásky na svázání kabelů atd.

Pokud toužíte po více informacích o HAF 922, naleznete je zde. Ke koupi můžete použít tento odkaz. Stránky výrobce.Také můžete shlédnout krátké video o této skříni.

Líbí se vám HAF 922, ale chcete ho v ještě lepším provedení? Jestli ano, podívejte se na Big-tower HAF 932 nebo HAF X

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819