Zábava a Hry / Prohlížečové Hry / Shakes & Fidget
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Shakes & Fidget

Autor: Barnews / 24. Ledna 2011 / Přečteno: 3099x

Stejně jako původní komix pochází z MMORPG World of Warcraft, tak samotná online hra Shakes & Fidget je na motivy komixu. Jedná se prohlížečovou hru na hrdiny a svým systémem je velmi podobná s ostatními hrami podobného typu, jako je například Gladiatus, atd...

Co čekat od S&F?

Mno nečekejte žádné zázraky. Podle mě hlavní úspěch této browser game tkví v tom, že čerpá z dobrých zrojů (komiks, WoW). To samo o sobě je schopné nalákat hromadu lidí. Přitom toho nabízí přibližně stejně, jako jiné prohlížečové hry.

Nejdříve si vyberete server, kde chcete hrát. Potom si vytvoříte svou postavu. Na výběr máte z klasických ras, které běžně potkáte ve WoW. Následně už si můžete ve hře dělat co chcete. Vaší základnou a centrem všeho dění se stane jedno malé městečko. Zde naleznete vše potřebné. Obchod se zbrojí a zbraněmi, krámek s lektvary a šperky. Dále je tu také hospoda, kde můžete potkat ty nejroztodivnější individua, která jsou zdrojem vašich dobrodružných výprav. Mají pro vás totiž přichystanou velkou zásobu úkolů. Jejich plnění ale není kdovíjak vzrušující. Jednoduše zadáte úkol, který chcete splnit, na obrazovku naskočí obrázek a začne odpočítávání času, než se úkol splní. Po vypršení limitu se utkáte s nějakým náhodně vybraným nepřítelem. Podle délky úkolu vás čeká odměna v podobě zkušeností, peněž a nebo nějaké té věci.

Úkoly samozřejmě nemůžete plnit donekonečna. Na každý den máte určité množství: Touhy po dobrodružství. Každý úkol spotřebuje tolik touhy, jak je dlouhý a náročný. Jakmile se trochu seznámíte se hrou a získáte pár levelů, tak určitě zjistíte, že ve městě je i stáj. Ve stáji si můžete kupovat svoje věrné dopravní prostředky (kráva, kůň, tygr, atd...). S jejich zakoupením se vám bude snižovat doba, kterou strávíte plněním jednotlivých úkolu. Tím pádem jich stihnete splnit víc. Velmi přitom záleží i na kvalitě zvířete, které jste za koupili.

Arény a podzemí

Velmi důležitým místem je také aréna. Zde se scházejí ostatní hráči a soupeří spolu. Pokaždé když vejdete do arény, je vám náhodně vybrán soupeř s odpovídajícím umístěním v žebříčku. Nic vám však nebrání vyzvat někoho jiného. Vyzývat soupeře můžete každých 10 minut.

Podzemí může být pro hodně lidí ještě lákavější než arény. Jakmile se váš level začne blížit číslu 10, bude se zvyšovat šance, že v obchodě či při plnění úkolů naleznete klíč od prvního podzemí. S přibývajícími levely budete samozřejmě nacházet další klíče od těžších podzemí. Každé podzemí má 10 podlaží. V každém podlaží na vás čeká jeden tvrdý nepřítel. Za jejich poražení vás čeká mnohem lepší odměna, než za plnění obyčejných úkolů.

Hlídka

Jakmile již nemůžete plnit žádné úkoly, arénu se vám jít nechce a v podzemí se vám nedaří, nezbývá vám než počkat na další den. V takovéto situaci vám přijde vhod nějaká ta prácička. V našem případě se jedná o hlídku. Zadáte kolik hodin chcete pracovat a když příštího dne spustíte S&F, máte vyděláno.

Cech

Jednotliví hráči se v S&F mohou sdružovat do cechů. Každý cech má svou pokladnu. Každý člen cechu může do pokladny přispívat. Za vytěžené peníze se nakupují různá vylepšení, která zvyšují maximální počet členů v cechu, zvyšují členům cechu získávané zlato a zvyšují členům cechu získávané zkušenosti.

To však ale není vše. Jednotlivé cechy spolu soupeří o svou pozici v žebříčku. Za své nastřádané peníze můžete pořádat nájezdy na jiné cechy a když na vás zaútočí jiný cech, je vaší povinností bránit jej.

Poslední věcí, kterou lze o cechu ještě říci, je cechovní podzemí. Vyžaduje velkou dávku peněž z pokladnice a čeká v něm na vás spousta protivníků. S těmi slabšími si poradí nejslabší členové cechu. Pak na vás vyběhnou těžší nepřátelé. A jako úplně poslední přijde vždy boss disponující hromadou života.

Houbičkář

Pokud to myslíte z hraním S&F vážněji, můžete se zvýhodnit oproti jiným hráčům a nakoupit si za reálné peníze houbičky. Houbičky vás ve hře výrazně zvýhodňují. Umožňují vám plnit více úkolů, mít více zápasů v aréně a také více pokusů v podzemí. Lze si za ně také kupovat kvalitnější výbavu a zvířata. V neposlední řadě hrají důležitou roli v cechu. Ty nejdražší vylepšení totiž vyžadují právě houbičky.

Verdikt

Shakes & Fidget je velmi průměrná prohlížečová hra. Nenabízí nic víc, nic míň. Výhodou je, že nevyžaduje vaší přílišnou aktivitu. Každý den si odklikáte svoje a jdete si po svých. Bohužel je to časem už jen o systematickým odklikáváním a hra velmi rychle ztrácí počáteční kouzlo.

Zahrajte si Shakes & Fidget

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819