Zábava a Hry / Prohlížečové Hry / Grepolis
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Grepolis

Autor: Barnews / 20. Ledna 2011 / Přečteno: 3334x

Tento počin od InnoGames už rozhodně není žádným nováčkem. Grepolis vstoupil na pole prohlížečových her a ihned si začal získávat hromadu fanoušků a utrhl si svůj kus koláče.

Popis hry

Grepolis je strategická prohlížečová hra, která má základní principy dosti podobné s Divokými kmeny. Pokud ale spatříte pár obrázků ze hry, jistě se vám vybaví spíše Ikariam. Stejně jako Ikariam i Grepolis se odehrává na slunných ostrovech jejichž břehy omývá nekonečné moře.

Každý nový hráč začíná s malou vesničkou na jednom z mnoha ostrovů. Spolu s vámi tu jsou i jiní hráči a jejich osady. Hra vám nechá pár dní na rozkoukání. Během této doby jste pod začátečnickou ochranou a nemůžou vás jiní hráči napadnout. Během hry těžíte suroviny (kámen, dřevo, stříbro), zlepšujete si vaše město, stavíte nové budovy, zkoumáte nové technologie, cvičíte své vojáky a vyrábíte lodě.

Jakmile dosáhnete dostatečné kulturní úrovně, můžete svou říši rozšířit o další města. Nové město můžete založit, nebo dobýt od jiného hráče.

Další možnosti hry

Na ostrovech jsou kromě hráčských vesnic i vesnice neutrální. Jejich jediný účel je, abyste je plenili a získávali další suroviny k vašemu rychlejšímu rozvoji. Pokud ale budete vesnici rabovat příliš často, můžou se vesničané vzbouřit. Navíc jejich sklady také nejsou bezedné.

Dalším prvkem hry je špionáž. Abyste předešli tomu, že vás někdo vyšpehuje, musíte ukládat stříbro do vaší jeskyně. Tyto stříbrné mince můžete použít k vyšpehování jiného města, nebo si je zde necháte pro vaši ochranu. Úspěšnost špehování závisí na tom, kolik stříbra jste použil na špehování. Pokud má cílené město v jeskyni více stříbra, než jste použil ke špehování, budete odhalen. V opačném případě bude špehování úspěšné.

Jelikož se Grepolis odehrává ve starověku, jsou ve hře obsaženi i bohové. Jakmile si postavíte chrám, můžete v něm uctívat vámi vybraného boha. Uctíváním získáte přízeň, což je čtvrtá surovina. Za přízeň si můžete kupovat mytické jednotky a nebo můžete vyvolávat zázraky, které ničí nepřátele, nebo pomáhají vašim městům. Jedná se o koření hry, ale podle mě je to nedotažené do konce. Zvláště mytické jednotky jsou svým způsobem trochu k ničemu, neboť se dají používat jen ve městě, kde je uctíván bůh potřebný k jejich vytvoření.

Teď přicházejí na řadu aliance. I když můžete hrát Grepolis sám na svém písečku, brzy pochopíte, že sami nic nedokážete. Z tohoto důvodu jsou tu aliance, kde se scházejí hráči, aby jednali s určitým cílem, pomáhali si a táhli za jeden provaz. Jednotlivé aliance si mohou mezi sebou vyhlašovat války, navazovat spojenectví či uzavírat dohody o neútočení. Na mapě světa jsou tyto stavy náležitě vyznačeny.

Pomalu se blížíme ke konci a zbývá již jen pár věcí, které je třeba zmínit. Například takové žebříčky. Grepolis vám nabízí přehledné žebříčky, které vám ukážou, jak si stojíte oproti ostatním. Dalším zpestřením jsou trofeje. Trofeje získáváte za vaše úspěchy ve hře. Nemají žádný význam, pouze všem říkají, co vše jste už dokázal.

Nakonec si povíme o zlaťácích. Zlaťáky jsou surovinou, kterou získáte jen a jen za reálné peníze. Díky zlaťákům si můžete aktivovat různé výhody, které vás zvýhodní oproti ostatním hráčům. Například vám poskytnou důležité přehledy, posilní vaše vojska a pod. Tento systém naleznete u všech prohlížečových her těchto rozměrů. Zkrátka InnoGames si nějak vydělávat musí.

Servery a jejich nastavení

Pokud jste se rozhodli si Grepolis vyzkoušet, zavítejte na některý z jejich serverů. Jsou dostupné různé jazykové verze a u každé verze je několik světů (Alpha, Beta, Delta ...). Nás budou zajímat ty české servry. Doporučuji si vybírat nové servry, neboť tam nebudou ostatní hráči tolik rozjetí. Dávejte si také pozor na nastavení servru. Tato nastavení se obyvkle liší rychlostí, maximálním počtem lidí v alianci, nočním bonusem, nastavením morálky vojáků a délkou začátečnické ochrany.

Oproti jiným hrám podobného rázu se Grepolis snaží si své hráče udržet usnadněním hry. To znamená, že i méně aktivní hráč, který není příliš agresivní, zde má svou šanci. Hlavně ze začátku jsou obránci značně zvýhodnění a mají spoustu možností, jak se útočníkovi ubránit. Rozhodně se ale nejedná o zásadní věc a stále zde platí, že nejlepší obranou je dobrý útok.

Vyzkoušejte si Grepolis

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819