Zábava a Hry / Programy a Internet / RIO Media - Jste jim ukradení
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

RIO Media - Jste jim ukradení

Autor: Barnews / 5. Prosince 2010 / Přečteno: 3153x

Společnost RIO Media je jako kohout, který běhá po příliš velikém dvorku. Chvástá se, že nikdo další tak veliký kurník nemá, pokud se ale přijdete podívat blíž, uvidíte, jak to vlastně je doopravdy. Na dvorku panuje chaos a zmatek, kohout lže slepicím a okrádá je o všecko jídlo a zrní, které kdo na dvorek hodí. V reálu považujte slepice jako zákazníky, kohouta za RIO Media a dvorek je internetové připojení které poskytuje.

Kvalita poskytovaného připojení k internetu? Nulová...

Poněkud divné přirovnání, ale celkem to sedí. Nejsem na tuhle věc odborník, jsem však zákazník, který je už lhaním a chováním firmy RIO Media unavený. Je to už rok, co RIO Media koupil malého poskytovatele internetu, s jehož Wi-Fi netem jsem byl naprosto spokojen. Od té doby však kvalita a spolehlivost internetu od RIO Media neustále klesá. Absolutní nestabilita internetu a otřesná odezva. Internet se nedá považovat za stabilní ani v noci či ráno, to je však odezva ještě v pohodě. S nástupem poledne si ale připravte nervy, neboť od této doby až do půlnoci přicházejí pingy vesmírných rozměrů. Pokud se tak někdy nestane, je to velká vzácnost. Za celý půl rok, bych spočítal dny, kdy internet od RIO Media šlapal normálně, na prstech jedné ruky.

Trojka na trhu?

Pár týdnů jsem doufal, že se jedná o přechodné období. Marně. Neustálé volání na zákaznický servis nepomohlo. Slouží jen k tomu, aby z vás vytáhlo co nejvíce peněz za telefon, protože lidé na lince mají v popisu práce, aby lhali svým zákazníkům. Zpravidla nejsou schopní říct, kde je problém. Pokud vám řeknou, že o problému vědí, neočekávejte, že ho vyřeší natrvalo. Spíše ho vůbec nevyřeší. Je to vážně ostuda, že firma, která se tváří jako trojka na trhu komunikací, není schopná zajistit pro své zákazníky spolehlivý internet bez pravidelných výpadků a vysoké latence.

Nejlepší na tom je, že téměř každý malý a seriózní poskytovatel řeší vaše problémy i o víkendech, jsou stále dostupní a zákazníci jsou pak spokojení. Ale ne u RIO Media. Většina běžných poskytovatelů si také vystačí s několika málo nabídkami poskytovaného připojení k internetu. Ale ne u RIO Media. U RIO Media na vás čeká nelogické množství nabídek, které slouží k vašemu okradení a nalákání do jejich moci. Chtějí vás zotročit a pak ždímat. Je to vidět na všem, co s RIO Media souvisí. U RIO Media vám nechtějí pomoci. Raději se věnují vymýšlení co nejzákeřnějších smluv, aby vám udělali, co nejvíce problémové od nich odejít.

Shrnutí

Tato kritika se může zdát zaujatá, ale je v ní pravda. K jejímu napsání jsem se rozhodl až nyní, neboť jsem stále čekal, jestli se náhodou situace nezlepší. RIO Media jí, ale zlepšit nejspíš neplánuje. Net padá a laguje, a to nemusí být ani špička. Přiložené obrázky pingu jsou pořízeny před polednem všední den.

Všem lidem doporučuji si s RIO Media nezačínat. Jste jim ukradení. Za půl roku nedokázali dostat latence u mého WI-FI do normálu (viz obrázky ze všedního dne kolem poledne - to podle mě v dnešní době normální není). Občas to jde, jak má (většinou ráno a v noci). Většinu času to však jede otřesně.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Barnews

6. Srpna 2011 v 12:47:05 | Administrátor

Společnost RIO MEDIA se o zákazníky na Wi-Fi vůbec nezajímá a ani po roce trápení, vysokých pingů, kolísající stability, rychlosti a několikadenních výpadků se nic nezměnilo. Naštěstí se konečně naskytla příležitost přejít k menšímu ale spolehlivějšímu poskytovateli. Během krátké chvíle bylo vše předěláno a kvalita internetového připojení se změnila k nepoznání. Anténa směrovaná na téměř samé místo jako u RIO MEDIA, zařízení také stejné, akorát kvalita připojení je prostě báječná. Z toho vyplývá, jak už jsem zmínil, že RIO MEDIA jsou šejdíři.

Axertan

8. Prosince 2010 v 23:29:05 | Uživatel

Nemůžu nic než souhlasit. Tři měsíce po tom co RioMedia odkoupila CL-NET, mi došlo vyrozumění, že chtějí zaplatit to co již přešlo na účet CL-netu. Ale s RioMedia přece nemám smlouvu! Měl jsem ji s CL-NETem ale ne s RioMedia. Tak jsem odeslal mail s vyrozuměním že jsem částku platil na účet CLNetu ať si to vyřeší, když společnoust odkoupili + napsal jsem mailem formální výpověď. Na můj mail bylo odpovězeno že se "omlouvají" a že berou v potaz moje odstoupení (S RioMedia nebyla smlouva = žádné papírování). Po několika měsících mi přišlo poštou upozornění na "nedoplatek" ve výši jednotek tisíc korun. V MNOHA telefonátech a mailech jsem je musel přesvědčovat že s nimi fakt žádnou podepsanou smlouvu nemám. Uvěřili až po tom co jsem jim poslal všechny kopie předchozích konverzací. Nyní jsem u jiné konkurenční společnousti a nemůžu si stěžovat. Kdo má RioMedia a může odstoupit: udělejte to. Moje zkušenost je že to jsou pěkní podvodníci.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819