Zábava a Hry / PC Hry - Návody / Half-Life 2
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Half-Life 2

Autor: Barnews / 11. Května 2010 / Přečteno: 1761x

Ne že by byl starý dobrý Half-Life 2 nějak speciálně těžký. Můžete však narazit na hromadu zajímavých situací a z nějaké nebudete moct vybruslit. Náš návod je tu pro vás. Omlouvám se za malé obrázky.

Point Insertion

Vystupte z vlaku a dejte se směrem k velkoplošné obrazovce. Zde se dejte na levo a postupujte stále dál. Nebojte se že byste se ztratili a nebo se zabili. První mise je totiž lehce tutoriálová. Cestou se můžete zabavit provokováním zdejších fízlů. Po chvilce dojdete ke skupince ozbrojenců ( ti fízlové ) , kteří vám zatarasí cestu. Nic se nebojte, protože si pro vás přišel jinej ozbrojenej maňas a říká že máte jít za nim. Jdete tedy s nim. Dovede vas k dalsimu fizlovi, ale jak brzo poznate, tendle neni jako ostatni. Je to totiz vas stary znamy Barney, ktery je vasim spojencem a je tu v utajeni. Vaše milé setkání však přeruší ťukání na dveře. Musíte zmizet! Barney vás odvede do vedlejší místnosti a řekne abyste zmizel. Vylezte proto po žebříku a jednu z beden přeneste k oknu, vyskočte z něj a jděte dál.

U vstupu do velké haly vám cestu zatarasý další voják a chce po vás abyste sebral kelímek který odhodil na zem a dal jej do koše. Jestli ho nechcete poslechnout, tak ho můžete vylákat a pak ho v hale nějak setřást a nebo si nechat nabančit. Vyjděte z haly a jděte dál než se dostanete ven. Venku se dejte napravo. Narazíte na zátaras. Všimněte si že napravo je plot a u něj žebřík. Pomocí žebříku se dostaňte za plot a jděte dál. Dostanete se na malé sídliště kde u dveří hlídkují 2 vojáci. Druhé dveře jsou ale volné. Vejděte tedy do domu a vyjděte do 1. patra. Projděte chodbou a po dalších schodech se dejte do 2. patra. Zde potkáte maníka který na vás ukazuje aby jste šel k němu. Jděte tedy za ním a neztraťte ani vteřinu. Teď budete muset utíkat, dejte se tedy skrz byty a utíkejte pořád dál, hlavně se nenechte chytit. Za chvíli doběhnete k dalšímu maníkovi, který vám pomůže. Vyběhněte na půdu a vylezte ven na střechu. Jděte pořád dál po střechách a dejte si pozor abyste nespadli. Dostanete se k otevřeným k oknům kterými se dostaňte ze střechy do další budovy. Seběhněte dolů do chodbičky a ..... PŘEKVÁPKO !!! Vojáci vás vyhmátli. Nechte se zbít a poslouchejte co se bude dít. Zachrání vás totiž mladá, hezká Alyx. Následujte jí až do tajné skrýše rebelů.

A Red Letter Day

Tady se setkáte s profesůrkem a později přijde i Barney. Teď budete chvilku jen nečině bloumat po laboratoři. Po chvilce dialogů vám konečně dají váš obleček a můžete se přesunout spolu s ostatními do vedlejší místnosti. Zde uvidíte jak bude Alyx teleportována do jiné skrýše rebelů. Na poprvé to nevyjde a vypadne jeden kabel poblíž dveří. Zandejte ho zpět a zatáhněte za páku. Teď už vše klaplo a jste na řadě vy. Bohužel se to posere, a vy jste nakonec teleportováni o kousek dál, přesněji řečeno ven.

Jděte dál až se dostane k Barneymu. Ten vám podá vaší první zbraň. Páčidlo. Kterým si budete klestit cestu a pozdějc šetřit náboje. Pokračujte tedy v cestě až se dostanete k vagónům. Dostaňte se skrz ně až na druhou stranu a dávejte si pozor na všudypřítomné pronásledovatele.

Route Kanal

Sejděte temné schody a projděte chodbu ve které je léčící přístroj. Narazíte na dva šmejdy. Jeden s obuškem, druhej s pistolí. Nešetřete je a pořádně je sejměte do hlavy. A hle konečně máte střelnou zbraň. Nebojte se jí používat, když je třeba. Dostaňte se až ven kde máte výhled na koleje. Počkejte na schodech až pojede vlak a seskočte na něj. Dostaňte se do ruin domků na druhé straně. Buďte opatrní dávejte pozor na dotěrné vojáky. Snažte se před nimi krýt a jít pořád dál. Prolezte větrací šachtou.( baterka je F ). a o kus dál seskočte zpátky na koleje. Prostřílejte se přes hromady vojáků dál a cestou využívejte léčidel.

Až se všemi skoncujete a dostanete se z tunelu. Tak seskočte z kolejí do vody na levo. Doplavte až k červenému přívěsu a po žebříku na jeho levé straně mu vylezte na střechu. Seskočte do přívěsu a chvíli si oddychněte. V přívěsu jsou dva vaši přátelé, takže nemusíte mít strach. Až vám otevřou dvířka, vydejte se dál. Klestěte si cestu skrz sutiny a dávejte si pozor na slizké potvory číhající na svou kořist na stropě. Nejsou nebezpeční, ale dokáží zavařit. Dostanete se k malé kanálové křižovatce. Na levo je tunel zasypaný spoustou bordelu a na pravo na vás čeká něco málo vojáků s těžkým kulasem. Rozsekejte všechny a dostaňte se k těžkému kulasu. Obsaďte ho (e) a čekejte na pár slabších vln nepřátel. Rozdrťte je a když přijede transportér, utečte římsou na pravo za sutiny u tunelu. Postupujte tunely dál až se dostane k malé nádrži skočte do ní a čekejte až k vám naházejí sudy. Potopte se a čekejte až vybuchnou. Po výbuchu můžete pokračovat dál až k východu z tunelu.

Prostřílejte se až k malému výklenku zabedněného sudy. Odhoďte je a vejděte. Dávejte si pozor. Klouže to tu a je tu spousta slizáků na stropech. Nejlepší bude když je zlikvidujete pomocí výbušných barelů. Dostaňte až k vodě a hupsněte do ní. Čeká vás další přestřelka. Plavte pořád dál a všechny postřílejte. Dostaňte až do dalšího tunelu a pokračujte. Dojdete do místosti ze které se nejde dostat. Je tu však jakási páka, kladka nebo jak se tomu říká. Rozhlédněte se a určitě ji najdete. Stačí na jeden konec této páky nanosit dlaždičky a pak už jen hop, a můžeme jít dál. V tuto chvíli se poprvé setkáváte s helikoptérou. Helikoptéra si s váma brát servítky nebude a tak se nezapomeňte před každou dávkou schovat. Musíte jít levou stranou, odhodit sud a pak už jen vejít do dveří. Nacházíte se v dalším tunelu a nevypadá to tu zrovna moc pěkně. No nic musíte ho projít. Po cestě si dávejte pozor na klouzavý povrch a vošklivě rozmístněné slizáky na stropech. Hned jak se dostanete znovu na světlo, tak se vydejte co nejrychleji na levo a šup za roh. Teď už na vás helda nemůže. Můžeme jít dál.

Po chvilce potkáte maníka, dalšího spojence, který se zde zabarikádoval. Po chvilce vás ale přepadnou cirkulárky, neboli malé létající stroje na které je nejlepší páčidlo. Jsou docela nebezpečné když se rozlítnou do všech stran, takže pozor. Až s nimi skončíte můžete vyrazit dál do temných tunelů. Po cestě narazíte na další cirkulárky, ale to by neměl být problém. Za chvíli se dostanete zase na světlo. Ale bude to jen na chvilku a ve spěchu. Projděte tedy tímto výklenkem a co nejrychleji odházejte věci od dveří abyste mohli utéct. Za chvíli se za vámi vyrojí hromada cirkulárek. Neváhejte tedy vběhněte do dveří a seskočte do dalších stok. Vydejte se nalevo a zlikvidujte všechny vojáky co se vám namanou. Měli byste z nich dostat váš první kulas. Tak si ho važte. U vodní nádrže ve které je něco jako mlýn se nejdříve potopte a najděte otvor, kterým můžete proplavat. Pak se nadechněte a proplavte jím dál. Dostanete se k velké trubce. Dejte se od ní nalevo a všechno postřílejte a pomlaťte. Po trubce pak jděte směrem zpátky. Postupujte dál po oné a dávejte si pozor na slizouny na stropech a horkou páru. Po trubce se dostaňte až k mřížím kde seskočte napravo. Rozhlédněte se a tmavým otvorem skočte do vody a proplavte ven. Vylezte po žebříku a dejte pozor na barely. Rozsřílejte všechny vojáky a dejte se další chodbou, kde rozsekejte cirkulárky.

Pokračujte dál a skrze větrací šachty se dostaňte až do větší místnosti plné výbušných barelů. Připravte se na nápor cirkulárek a dávejte pozor na barely. Pokud bouchne jeden, bouchnou všechny. Až se s cirkulárkami vypořádáte, tak vylezte po žebříku uprostřed místnosti co nejvíš. Otočte se a seskočte na trubku. Teď už stačí jen nalevo, pak napravo, skrčit se a hop. A jsme zase o kus dál. Chodbičkou dojďete do další velké místnosti. Zde můžete seskočit do vody a trochu si doplnit zásoby rozbitím beden. Pak zase vylezte nahoru odkud jste skočili. Vidíte před sebou trubky. Po těchto trubkách musíte opatrně a hbitě seskákat dolů na jednu nízkou trubku kde je spínač. Stačí pootočit a hladina vody najednou rychle stoupá. Vyplavte nahoru a vraťte se do místnosti s barely. Cestou rozmlaťte dotěrné cirkulárky a po žebříku se tentokrát dejte dolů, do vody. Ve vodě najděte otvor a proplavte jím do další místnosti plné vody. Pořádně se zde nadechněte a pak se potopte. Pořádně se zadívejte dolů. Vidíte prkna, která blokují bedny aby vyplavaly na hladiny. Stačí rozbít pár prken a po bednách pak vyskákat dál.

Jděte dál chodbou až se dostanete k malé stoce. po žebříku přelezte plot a dejte se na levo. Pokoste vojáky a cirkulárky a znove se dejte do dalšího tunelu v levo. Jděte dál a skoncujte s dalšími cirkulárkami. Pak vlezte průchodem po pravé straně a vylezte po žebříku. Pokračujte po prknech a až projdete dalším otvorem tak seskočte dolů. Další chodbou projděte až ven. Seskočte dolů a dejte se rovně. Dávejte pozor abyste nešlapali do žluté sračky, ubírá životy. Narazíte na další přítele. Moc se u něj ale nezdržujte a jděte dál. Sledujte dopad kopule a vydejte se dál skrz skládku. Cestou si dávejte pozor na mutanty všecho druhu. Po chvilce byste se měli dostat k přívěsu kterým probíjí elektřina. Skrčte se tedy vemte si páčidlo jděte přívěsem dál. Páčidlem rozbijte bedny a pak sundejte i malé slizouny. Pokračujte po dřevěných lávkách až do stanoviště vašich přátel. Zde nasedňete do skůtru a vyjeďte. Dojeďte až k bráně kterou si otevřte. Nasedněte zpět do skůtru a hurá do tunelu.

Water Hazard

Z tunelu vyjeďte na řeku. Jeďte dál až vám u mostu shodí dolů munici a další podporu. Vystupte a jďete dál k nádrži. Musíte v okolí sehnat 3 modré sudy a naházet je do oné nádrže. Jeden máte přímo u nosu a další 2 jsou v tunelu po levé straně. Potom postupně každý sud uchopte, potopte se s ním a uložte ho do klece, která nadnáší skokánek. Až budou všechny sudy v kleci, můžete se po skokánku dostat dál. Po seskoku se připravte na rychlou jízdu. Půjde po vás helda a výsadky. Jestli chcete, můžete to vystřílet. Ale nemusíte. Po pár seskocích a projetí pod pár mosty byste se měli dostat k loadingu.

Dostaňte se až k zavřené bráně. Budete si jí muset otevřít sami. Proto vnikněte do základny po pravé straně. Hlavní garáží se prostřílejte skrz hrstku vojáků a pár cirkulárek do druhé budovy. Na kulometné hnízdo použijte vlek jako štít a nebo granáty, měli byste je už mít. Zde všechny rozstřílejte. Po jejich rozmáznutí se dejte dál. Vyjděte ven a rozstřílejte sudy po pravé straně. Nyní už můžete zase dál. Nejdřív se však musíme vrátit zpět. Cestou zpátky na vás však vojáci připravily u hnízda malé překvapení. Neotálejte a vemte těžký kulas. Rozsekejte je a prostřílejte si cestu garáží přes další spoustu nepřátel. Zde doporučuji využívat granátů. Prosekejte si cestu až k vozítku a hurá dál.

Je tu další zběsilá honička. Jeďte co to dá a nezdržujte se. Vojáci na vás teď už používají i naváděné rakety, tak bacha. Přejíždějte ubohé vojáčky a pod mosty si dávejte pozor aby vás nechytli emzáci na stropech. U zapálené barikády přeskočte po skokánku napravo. vyhněte se zběsilému autu a vjeďte do tunelu. Tunelem se dostanete k další bráně a tím pádem i k další základně. Vylezte tedy, sestřelte šmejda a doplavte na pravo k molu. Odstřelte zámek na dveřích a vejďete do komplexu. Na stole seberte revolver a ihned si vyzkoušejte jeho sílu na příchozích nepřátelích. Jděte dál než se na scéně objeví helikoptéra. Čeká vás docela nepříjemná honička. Všude kolem jsou bedny a různé objekty za které se lze schovávat. Helikoptéra vás bude pravidelně kropit, takže se schovávejte. Musíte postupovat a likvidovat cestou vojáky. Doporučuju rychle běhat. Dostaňte se až do hangáru. Zde se schovejte do přívěsů, kryjte se a likvidujte nepřátele. Po jejich likvidaci vyjďete schůdky a přeskákejte dál do chodby. Pořád vás bude otravovat helda. Skrz dalších pár nepřátel se dostaňte zase ven. Zde proběhněte až ke strážní věži. a v ní postřílejte další šmejdy. Pomocí těžkých kulasů rozstřílejte helikoptéru a potom otevřete si bránu. A hurá pryč.

Za chvíli se za vás pověsí zase ona otravná helikoptéra ( není to trapné? ). Tentokrát však na vás spouští nebezpečné miny, takže si hodně zakličkujete. Tady je každá rada drahá. Snad jen ujíždějte co to dá. Po chvíli se dostanete ke dvoum komínům. A jeden z nich na vás šílení vojáci odpálí. Počkejte až spadne a pak si skrz něj najděte skulinku. Pokračujte dál a vyhýbejte se dál heldě. Projeďte tunelem až se dostanete k uzavřené cestě. No nic musíte vystoupit. Dejte se od brány zpět k tunelům a u nich se dejte na pravo kde nalezněte žebřík. Po žebříku a následně po lávkách a stříškách se dostaňte na plošinku, ze které musíte shodit pračku do jakési váhy dole. Potom seskočte a aktivujte váhu pákou u ní. No a můžeme se vydat dál. Za chvíli se konečně dostanete ke spojencům, ale jen na chvilku, přidají vám na plavidlo těžký kulomet a tím to končí. Vydejte se proto dál a novou zbraní rozstřílejte helikoptéru. Dostaňte se k dalšímu zátarasu, postřílejte nebohé vojáčky, a zbořeným plotem po pravé straně se dejte dál.

Čeká vás další kličkování. Vyhýbejte se naváděným raketám co to dá ( dají se sestřelit ), není to nic složitého a pak se snažte pokosit co nejvíc vojáků ještě dřív, než kolem nich projedete, hází po vás výbušné barely. Projeďte tunelem a jste v suchu. I když jak se to vezme. Čekají vás další rakety, další vojáci a dokonce i helda, s tou si však rychle poradíte. Projeďte dalším tunelem plným emzáků a pokračujte. Za nedlouho dorazíte k ztrouchnivělé červené lodi za níž na vás číhají dva transportéry s naváděnými raketami, opatrně je proto jednoho po druhém rozsekejte a na druhém konci v takovém přívěsu rozstřelte barel který vám vytvoří cestu dál. No a konečně se dostáváme do bažin, nebo si tomu říkejte jak chcete. Čekává zde souboj s opancéřovanou heldou. Není to těžké, ale napoprvé je to zákeřné. Snažte se jí co nejvíc napumpovat ze začátku. Helikoptéra používá střídavě spršku bomb a střídavě kulas. Bomby jsou v pohodě, dá se jim ujet, ale když střílí kulasem, tak se radši schovejte. Nejlépe uděláte když do ní budete kalit při sesílání bomb. Až ji sundáte, tak se vydejte k bráně, otevřete ji a pěšky jděte dál do komplexu.

Nejdřív rozsekejte vojáky venku a pak i ty uvnitř, pořádně si doplňte zásoby a vydejte se dál až k přehradě. Tam otevřte pákou otvor v ní a pak už jen seskočte do vody, a otvorem proskočte se s vým vozítkem.

Black Mesa East

Uvnitř následujte ženu, která vás zavede k dr. Elimu, chvílí tady posečkejte, pak spolu s Alyx odejděte ven. Tam vám předá Gravitační pušku, která dokáže přitahovat/odpuzovat předměty. Alyx vám ukáže ještě pár triků, které si vyzkoušejte, pak spolu s ní se dejte na volné prostranství. Objeví se její mechanický pes, se kterým si zahrajete házenou. Po chvílí bude tajná základna napadena, takže spolu s Alyx utíkejte zpět do budovy a k centrále základny. Bohužel se zřítí strop, vy a její pes jste byli uvězněni. Následujte čokla, který vám otevře bránu, dál již musíte jít sám. První překážkou bude zelená skříň, kterou odstraníte za pomocí Gravity Gun.

We don't go to Ravenholm...

Dál už jen za nosem, dostanete se do města, kde je spousta zombíků, sem tam najdete jakýsi přístroj s vrtulí, která odsekává nepřátelům hlavy, takže je dobré si vždy kleknout pod tímto strojem, když na vás zombící jdou, dále zde najdete kotouče od pily, ty můžete vrhat po nepřátelích z gravity gunu. Projděte městem. Brzy uvidíte chlápka v okně, který právě odkrágloval pár zombíku, o kousek dál již najdete plynové bomby, u jedné z nich otočte kohoutkem, abyste zastavili přívod plynu a mohli tak bezpečně jít dál. Uvidíte tam cukající se mrtvolu připevněnou k elektrickému plotu. Poblíž je sice žebřík, ale elektrický proud vás snadno spálí, proto se vraťte zpět před budovu, kde z okna střílel chlápek a tam najdete plynovou bombu, uzavřete plyn. Nyní bezpečně vlezte do budovy a v horních patrech najdete páku, která zastaví přívod elektřiny. Zpět k žebříku, nyní již bezpečně přelezte plot.

Nahoře se opět setkáte s chlápkem, který tady pobíhá s puškou, zachrání vám život a odejde. Vy se mezitím podívejte, co je pod vámi, měli byste vidět prkna, tak tam skočte a projděte po nich k oknu. Odtud pak dolů, probojujte se na střechu, kámoš s puškou vám pořád bude pomáhat, brzy se dostanete do místa, kde pod sebou uvidíte spoustu zombíků a červené sudy, střelte tam a je klid. Pak slezte dolů a na konci ulice najdete žebřík, po kterém vylezte nahoru na střechu a oknem do budovy.

Probojujte se přes tuny monster, dál již na vás čeká přímočará cesta, brzy se opět setkáte s kámošem, který vám hodí na střeše brokovnici, takže konečně něco pořádného. Od toho místa se podívejte dolů, měli byste vidět nádrž na vodu, tak tímto směrem skočte, ale ne do vody, ale na ta prkna, co jsou poblíž nádrže, odtud pak žebříkem nahoru. Zde si dávejte pozor, brzy vás napadnou velmi hbitá zombie monstra, takže si připravte brokovnici. Po jejich likvidaci se dejte do dveří, pak výtahem dolů na dvorek. Dole u auta je prkno, po kterém projděte přes prkna na druhou stranu plotu až k temným uličkám plným zombíků a headcrabů. Důležité je, abyste se dostali do budovy, kde kousek od ní visí nebožtík, uvnitř na balkóně zatáhněte za páku, měla by se rozjet plošinka. Nyní se dejte dolů a pokračujte dál, dokud se nedostanete kbednám, které jsou poskládaný do schodiště, po nich vylezte nahoru na střechu, pak podél prken doskočte na plošinku a opět po střechách. Na střeše uvidíte opět svého kámoše, který to dává zombíkům co proto. Skočte na druhou stranu do dveří. Pokračujte po jediné cestě dál, až se dostanete na střechu, kde uvidíte opět kámoše, který vám pošle vozík, tak se připravte na to, že než vozík k vám dorazí, tak si musíte zabojovat s hbitými zombíky, kteří nápadně pohybově připomínají vetřelčí běh ze hry Alien vs. Predator. Po jejich likvidací konečně naskočte na vozík a zatáhněte za páku. Na druhé straně si pokecejte s kámošem, ze stolu seberte munici a spolu s ním se dejte na cestu.

Probojujte se přes hřbitov s tunami monster, po jejich likvidaci se dejte k bráně, kámoš vám ji otevře. Potom, co projdete bránou, shlédnete jeho konec v ohnivém žáru. Dál jdete do temnoty sám. Po chvílí dorazíte k hluboké šachtě, musíte po trámech slézt dolů, kde na vás čeká hromada headcrabů, kteří vám budou zpříjemňovat život. Je zbytečné je zabíjet, množí se donekonečna, takže se dostaňte na schody, kde poblíž byste měli najít trámy, skočte na ně a bezpečně shora můžete projít chodbu plnou monster. Po uklidnění situace skočte dolů, pak ještě do další hluboké šachty s vodou a proplavte až do místa, kde uvidíte ohniště. Odtud se dostanete k vozíku, zatáhněte za páku, a roztočíte jak vrtuli, tak rozjedete vozík, který jede nahoru a dolů a bude odsekávat hlavy monster. Běžte nahoru až ke světlu na konci tunelu. Probojujte se přes vagóny až k další základně rebelů. Pokecejte si s jejich šéfem a pak zkontaktuje Alyx a řekněte jí o vašem příchodu. Na konec vám otevře dveře a začíná tak další level.

Highway 17

Na začátku si naskočte na džíp. Elektromagnet vás omylem shodí přímo doprostřed hmyzího roje. Postřílejte nepřátele, pak se pokuste otočit vozidlo za pomocí Gravity gun. Jeďte na druhý konec pláže, kde je zničený most, stiskněte [SHIFT] pro aktivaci turbo, abyste mohli přeskočit na druhou stranu, pak jeďte stále za nosem, dokud nedorazíte k další základně rebelů. Uvnitř si pokecejte s jejich šéfem a odměnou pro vás bude raketomet s laserovým naváděním. V tom nad základnu přiletí bojové vznášedle, připravte si raketomet a sestřelte ho. Když vám dojde munice nebo zdraví, tak vždy k vám někdo přiběhne a pomůže vám. Po zničení vznášedla se vraťte k veliteli základny a budete pokračovat ve vašem poslání. Zpět na vozidlo a projeďte nyní již otevřenou bránou.

Další mini puzzle ve hře bude místo, kde je obří jeřáb s elektromagnetem a poblíž je budova s nápisem Northen Petrol. Probojujte se nahoru a zabte všechny nepřátele. Nyní se chopte řízení magnetu a chňapněte džíp a přeneste ho do místa, kde je zvednutý most. Pak chňapněte obří kontejner a majzněte s ním o ten zvednutý most, který záhy spadne. Dejte se k džípu a projeďte do skladiště, kde zabte nepřátele a pokračujte v cestě. V místě, kde u mostu je silové pole, musíte vystoupit a postřílet nepřátele, pak podél mostu se dostanete za pole a tam najdete vozidlo, které ho napájí. Odstraňte klíny u pneumatik a vozidlo sjede do moře. Vraťte se k džípu a jeďte dál.

U dalšího mostu se silovým polem musíte opět vystoupit z vozidla. Poblíž mostu je malé stavení s vybavením, celé to vybrakujte, pak se dejte směrem k mostu, kde najdete zelené kovové dveře, kterými se dostane na železnou konstrukci pod mostem. Přejděte přes tuto konstrukci na druhou stranu. Cestou určitě narazíte na mrtvolu s kuší, kterou seberte. Na konci cesty pod mostem dojdete do místnosti chráněné silovým polem, střelte do zásuvky a můžete jít dál. Uvnitř místnosti je tlačítko, které vypne silové pole na mostě. Vraťte se stejnou cestou zpět k džípu a projeďte přes most. Jenom si dávejte pozor na protijedoucí vlak, na druhé straně mostu zabočte doleva a vjeďte do tunelu.

Sandtraps

Projeďte temným tunelem plným monster a vraků od aut. Za nimi pak už jen dojeďte po dlouhé silnici k zavřené bráně. Poblíž najdete budovu, ve které jsou 3 pozice pro baterky. První baterka je již k dispozici, druhá leží v této místnosti vedle civilisty a 3. baterku najdete venku pod kapotou auta. Po nasazení všech tří baterek, se brána otevře. Za bránou na vás čeká cesta k majáku, tak si zaparkujte auto v garáži a spolu s rebely zničte nepřátelské výsadky. Na konec přiletí bojové vznášedlo, které musíte zničit, připravte si raketomet a utíkejte do majáku, je tam krabice s raketami. Po sestřelení vznášedla se dejte po schodech majáku dolů, kde potkáte medika, ten vám otevře tajné dveře v majáku. Projděte jimi a přeskákejte po výstupcích do jeskyně. Za jeskyni najdete chlápka stojícího u kamene, řekne vám abyste zůstali na místě. Ale jeho raněný kámoš se pohne a probudí tak hmyzí potvory, které ho zabijí. Takže od teďka nesmíte vstoupit na písek, jinak ty potvory probudíte. Postupně přeskákejte po kamenech, pak se co nejvíce držte nalevo a najdete tam motor, který zapněte. Právě jste aktivovali odháněč hmyzu. Dejte se k tomu přístroji, co tluče do země a poblíž jsou skalní výstupky, tak tam se dejte nahoru.

Po zdolání skal se dostanete do dalšího písečného moře, ale tentokrát se utkáte s královnou, zabte ji. Po zabití královny přiběhne známa příšera z původního Half Life, která vyextrahuje výtažek z královny a předá vám jej. Výtažek je návnada pro ty potvory. Spolu s novým přítelem se dejte do blízké základny rebelů. Příšera vás naučí zacházet s návnadou, takže to zkuste hodit na panáka u sloupu a uvidíte, jak ty potvory se po něm vrhnou. S touto návnadou jste se stali králem hmyzu. Po vyzkoušení účinku návnady se dejte nově otevřenými cestami dál, až na volné prostranství plné bunkrů a odháněčů, takže bunkry vyčistit a odháněče vypnout. Spolu s hmyzí armádou se probojujte až k obří rouře, poblíž je žebřík, po kterém vylezte nahoru a přeskákejte po skalních výběžcích až nahoru a hupsky do roury s vodou. Překonejte kanál a pak žebříkem nahoru a dostali jste se do základny, tam naházejte návnady na věže a hmyzí armáda zaútočí. Zaútočte na pevnost a chopte se raketometu, musíte sestřelit vznášedlo. Po uklidnění situace vlezte do díry ve zdi, kde šlehá oheň, za pomocí kohoutku je všechny uzavřete a projděte dírou dovnitř budovy.

Nova Prospect

Uvnitř komplexu se nedá moc ztratit, jenom si dávejte pozor na věžičky. Ty likvidujte za pomocí gravity gunu. Problémem bude další hmyzí královna, takže až se dostanete do velké haly, tak se na to připravte, že se utkáte s další lady. Další pastičky budou laserové miny, ty likvidujte na dálku. Potom, co se probojujete do řídicího centra, tak tam stiskněte tlačítko, otevřou se mříže, pokračujte jimi až k silovému poli se dvěmi věžemi za nimi. Tam nechoďte, ale před tím polem najděte šachtu, vlezte tam a dostaňte se až k obřímu větráku, nahažte na něj krámy, čímž ho vyřadíte z provozu. Pokračujte jedinou cestou, plnou schodišť, vojáků a věží. Až se dostanete do bloku C, tam na vás čeká další královna. Po jejím zabití jsou ve velké místnosti zavalené dveře, odhažte za pomocí gravity gun všechno haraburdí a prolezte jimi. Dostali jste mezi kovové stěny, chvílí zde posečkejte a zjistíte, že je to drtič, nebo něco podobného. Najděte díru ve zdi, před ní položte bednu a přelezte dírou dovnitř.

Entanglement

Prolezte přes hromadu sutin až k místu, kde uvidíte Alyx, pokračujte cestou a pak někde na konci se s ní setkáte. Otevře dveře od výtahu a spolu pojedete nahoru. Postřílejte všechny nepřátele a nechte Alyx ať najde svého otce, který je uzavřen v sarkofágu. Deaktivuje silové pole a můžete jít dál. Spolu s Alyx se dejte do místnosti, kde si přivolá sarkofág s jejím otcem. Pokecají si spolu a pak se dejte dalšími dveřmi. Alyx zůstane na velitelství a bude vás hlídat přes monitor. První dveře vám otevře, projděte přes vrátnici, pak pokračujte k dalším dveřím - ty už ale nedokáže otevřít, proto vám řekne, abyste šli zpět do vrátnice a tam odhodili skříně, za nimi najdete hledanou šachtu, kterou prolezte.

Další překážkou bude místnost se silovým polem. Zásuvka, která napájí pole, je schovaná za skleněnými okny. Největší podivností v této hře je, že přes silové pole lze střílet a házet předměty, ale procházet ne. Takže do místnosti se zásuvkou hoďte granát, čímž zabráníte přívodu elektřiny do pole a můžete projít. Za chvílí se dostanete do kontrolní místnosti, zabte stráže a otevřete skříň s automatickými věžemi. Umístěte je po stranách místnosti, kde jsou schodiště. Kulomety sice nezvládnou odpor, ale i tak vám pomohou ubránit místnost. Po likvidaci nepřátel se ze šachet objeví Alyx, která vypne silové pole. Dejte se dolů, pak doleva. Levá chodba vás zavede do místnosti s vodou a elektřinou. Stojíte na schodišti, odtud skočte dolů na protější ochoz, cesta dál je blokována elektřinou, stačí šlápnout do vody a už LOAD. Takže za pomocí gravity gunu sesbírejte dvě bedny, které dejte na druhý konec místnosti. Po nich se přebroďte na druhou stranu. Po chvíli chůze se dostanete do haly, kde po stranách jsou mříže. Skočte dolů, v jedné z malých místnosti najdete 3 kulometné věže, všechny je sesbírejte a umístěte je ke vchodům do místnosti. Sice vám neposkytnou extra ochranu, ale pro zdržení nepřátel je to dobré. Někde se schovejte, protože útoky budou velmi silné.

Po jejich likvidaci přijde Alyx a spolu s ní dojdete ke zrádkyni dr. Mossan. Spolu se všemi půjdete k teleportu. Mossan a Alyxin otec jsou teleportováni neznámo kam, vy s Alyx musíte dočasně ubránit teleport před vojáky. Takže se dejte ke skříňkám a seberte kulometné věže, které chytře rozmístíte. Jednu věžičku držte v ruce a sama bude za vás střílet. Po uplynutí času s Alyx naskočte do teleportu. Byli jste teleportování zpět do laboratoře dr. Kleinera, dejte si pokec se všemi a spolu s Alyxiným psem se dejte k výtahové šachtě a skočte dolů.

Anticitizen One

Spolu se psem skočte do šachty, na ulici ukáže Alyxin pes co umí - nejen, že vymlátí skupinu vojáků, ale ještě chňapne celé obrněné vozidlo a majzne s ním o zem. Spolu se psem se dejte ke kovové zdi, pes vám uvolní cestu. Bohužel přiletí vznášedlo, které ho unese pryč, o jeho osudu se dozvíme později. Mezitím tady nestůjte, neboť opět jsou to pohyblivé kovové zdi. Dejte se k ohnutému plotu, přelezte ho a dostanete se tak na náměstí, kde chlápkové strhávají monitor s Breedem, běžte k nim a oni se dostanou pod vaše vedení. Dejte se k obchůdku se suvenýry, po chvílí se z kovových dveří objeví vojáci, zabte je a projděte novou cestou dál. Dojděte k místu, kde uvidíte hopsající miny. Odstraňte pod sebou prkno a uvidíte další miny, které deaktivujete za pomocí Gravity gun. Pokračujte v cestě až do místa, kde uvidíte obřího kráčejícího robota s pulsním dělem. Zatím se někde schovejte a až robot odejde, tak pokračujte za nosem, dál je zbytečné to popisovat, cesta je přímočará.

Klíčové místo je na náměstí, kde uprostřed je konzole, Alyx se bude snažit ji hacknout a otevřít tak štít, který chrání jádro a vy s dalšími bojovníky ji budete chránit. Až Alyx konzoli hackne, tak vám řekne, abyste použili gravity gun na jádro, čímž zničíte štít. Projděte novými cestami dál. Cesta dál bohužel nevede, neboť chybí most :-), Alyx vyleze na střechu, ale bohužel je chycena. Vy skočte dolů a měli byste najít průchod. Prolezte kanálem. Cesta přes kanál je jednoduchá, spíše na obtíž budou nepřátele.

Follow Freeman

Na začátku si pokecejte s rebelem, spolu s ním se dejte na ulici. Hned na konci ulice je sniper, takže se mu vyhýbejte a choďte po stranách ulice, kde se můžete schovat. Za rohem je další sniper, takže opět stejná taktika a měli byste tam najít otevřené dveře. Uvnitř jsou headcraby, zabte je, pak vlezte do vody, najděte umírajícího rebela, poblíž jsou bedny a brzy vás napadnou pomalé zombie. V místnosti s umírajícím jsou zatlučená prkna, ty zničte a pokračujte v cestě, jenom si dávejte pozor na 2 vetřelčí zombie. Dejte se po schodech nahoru a jste ve zničené budově, zombící povstanou, ale neútočte na ně, čekejte až je sniper v protější budově postřílí, pak po sniperovi do okna hoďte granát. Běžte dál, najdete tam Barneyho, jak se krčí mezi sutinami, řekne vám abyste zlikvidovali dalšího snipera. V této místnosti najdete schodiště, kterým se dostanete nahoru, uvidíte tam, jak snipeři ostřelují vrány. Najít snipery nebude problém, určitě nepřehlédnete modrý paprsek. Zabte snipery pomocí granátů a pokecejte s Barneym. Spolu s ním se dejte z budovy ke kovovým dveřím, které hackne.

Projděte jimi do budovy, kde se setkáte s dalšími rebely, dejte se o patro výše a najdete konzoli, kterou hackne Braney a otevře vám tak dveře. Dole na ulici bombardují laserovými paprsky, takže se jim vyhýbejte, projděte přes sutiny na druhé straně ulice a najdete tam dveře, vlezte dovnitř a jste za silovým polem. Probojujte se k budově s kopulí. Dovnitř se nelze dostat přímou cestou, ale v rohu budovy najdete silové pole a za ním uvidíte zásuvku, střelte tam, takto jsme se dostali dovnitř budovy. První problém bude místo, kde uvidíte modré paprsky, přerušte je a z podlahy vyjede věž, hoďte do věže granát. Po zničení věže Barney hackne počítač a dostanete se do velké místnosti, nad hlavami prolítne výsadková loď, takže urychleně se dostaňte do dalšího místa s modrými paprsky, opět tam na vás čekají věže. Probojujte se do dalšího patra, tam byste měli najít místnost, kde je uvězněný medik. Opět zde najdeme další podlažní věže. V protější místnosti uvidíte jádro, opět použijte gravity gun na jeho zničení. Pak jedinou cestou se s vaší bandou dostanete do místnosti, kde vám zamknou dveře, po chvílí nepřátelé vezmou svářečku a dostanou se dovnitř, zabte je všechny. Projděte dalšími dveřmi a dostanete se k dalšímu jádru a opět gravity gun.

Cesta k poslednímu jádru bude nebezpečná, nejdříve se musíte dostat do místnosti s červenými paprsky, stačí jeden dotyk na paprsky a hrajete znova. Takže se jim musíte vyhnout, musíte lézt po bednách, strojích a dostat se přede dveřmi do další místnosti, tam najdete spínač, kterým vypnete paprsky a za dveřmi již najdete poslední jádro. Všechna silová pole jsou vypnuta, teďka se dejte do hlavní haly a do chodby se zeleným nápisem EXIT. Konzoli opět hackne Barney a sami již půjdete na střechu. Nahoře na vás čeká gunship, ale poblíž je krabice s raketami, takže ho sundejte a chvílí posečkejte dokud nepřiletí nepřátelský výsadek, který vám uvolní cestu dál. V další části střechy je nutné stisknout tlačítko a pak se probojovat přes mostík a pak po schodech dolů. Tam se setkáte s bazukářem, který vám osvětlí situaci před budovou. Vydejte se tam a uvidíte souboj mezi rebely a obřími roboty. V okolí je spousta munice do bazuky, takže roboty ostřelujte. Po jejich likvidaci se dejte na druhou stranu, kde se utkáte s dalšími obřími roboty. Po jejich likvidaci dodělejte vojáky a běžte jedinou cestou na konci ulice a pak po schodech dolů.

Proběhne hodně krvavá cesta, cestou se sice setkáte s roboty, ale je zbytečné po nich střílet, když poblíž nejsou krabice s raketami. Hlavním úkolem bude dostat se na střechu jedné budovy, odkud vidíte na náměstí se sloupem, na kterém je kůň. Na střeše je krabice s raketami, takže zničte nejdříve roboty, pak vojáky v okolí a po jedné traverze se dostanete na náměstí, kde se setkáte s Alyxiným psem, který odstraní kovovou zeď a vy se dostanete dál.

Our Benefactor

Nejdříve po skalních výčnělcích se dostaňte dolů, pak skočte na jakýsi výtah a odtud dovnitř věže. Tam si dávejte pozor na strop, sem tam něco spadne na hlavu. Dostaňte se do místa, kde jsou pojízdné pásy se sarkofágy, do jednoho z těch sarkofágů vlezte, ale pozor, vlezte do sarkofágu, který nepojede přes elektrický výboj, sic byste byli mrtví.

Nechte se odvézt, cestou si prohlédněte Citadelu, jaké ohromné množství prostředků má. Až dorazíte na místo určení, budou vám zabaveny všechny zbraně, kromě Gravity gunu. Chopte se gravity gunu a hle - zjistíte, že už není jako kdysi byl, nyní je mnohem silnější. Můžete chytat lidi a házet s nimi o zeď a zbraň také vystřeluje elektrické výboje.

S touto zbraní se probojujte přes hromadu nepřátel až do kruhové místnosti, kde stiskněte tlačítko, sjede výtah, pak naskočte na něj. Nahoře se probojujte k místu, kde uvidíte obřího robota, zabijete ho tak, že budete odchytávat ty pulsní koule ze zářícího paprsku. Za robotem naskočte opět do sarkofágu, který vás odveze do 14. levelu.

Dark Energy

Budete odvezení k Breenovi, po dlouhém pokecu budete uvolnění z jeho spárů, ale uteče vám s vaší zbraní. Spolu s Alyx ho jdete zabít. Nahoře ve věži ho najdete, ale opět vám uteče, ale nechal aspoň po sobě gravity gun, takže jej seberte a pak vám Alyx aktivuje výtah. Dostanete se do místnosti s obřími stroji a uprostřed je Breen uzavřen za neproniknutelným štítem. Vy se však dejte po obvodu místnosti nahoru, postupně budete muset skákat na kovové konstrukce, které vás odvezou nahoru. Až se dostanete úplně nahoru, tak si můžete všimnout energetických paprsků obsahujících fúzní koule. Pochytejte koule za pomocí gravity gun a házejte je na gunshipy, které po vás útočí. Breen se mezitím posouvá nahoru ve svém provizorním výtahu a snaží se odteleportovat. Vy ho musíte zastavit tak, že chytnete fúzní kouli a budete ji házet na vrchol toho jeho výtahu, měli byste zasáhnout ty otáčející modré panely. Až budou všechny panely zničeny, tak se zastaví čas a přijde k vám kámoš v obleku... Dohráli jste Half Life 2.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819