Zábava a Hry / Módy do Her / Baldurs Gate Trilogy
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Baldurs Gate Trilogy

Autor: Barnews / 6. Srpna 2011 / Přečteno: 3232x

Stařičké RPG Baldurs Gate i jeho druhý díl jistě leží v srdcích spousty hráčů. Možná vás také někdy napadlo, jaké by to bylo, projít si celou sérii od začátku do konce a nebýt přitom nijak omezován a přerušován. Baldurs Gate Trilogy je mód, který vám právě toto pomůže uskutečnit.

Co Baldurs Gate Trilogy umí?

První a nejdůležitější věcí, kterou BGT udělá, je, že vezme vaše nainstalované Baldurs Gate 1 + Tales of the Sword Coast a přidá je do druhého dílu. Po dokončení procesu implementace jedničky do dvojky můžete spustit druhý díl a zahrát si Baldurs Gate od začátku (Candlekeep) až do samotného konce (Throne of Bhaal a Mellisan). Zkrátka Baldurs Gate 1 a Baldurs Gate 2 dohromady.

Jelikož vše po spojení běží na enginu Baldurs Gate 2, bude i zážitek z hraní prvního dílu značně vylepšený. Na mapě jsou vyznačeny důležité oblasti jako ve dvojce. Poznámky ve vašem deníku budou přehlednější a lépe organizované. Zkušenostní strop pro BG 1 je odstraněn. Jakmile porazíte Sarevoka (BG 1), hra nekončí. Můžete si dál plnit úkoly, projít si datadisk Tales of the Sword Coast a poté se vrátit do Duchal Palace v Baldurs Gate. Zde si promluvíte s vévodou Beltem a ten vás pošle na výpravu do Athkaly. Potom již začně Baldurs Gate 2.

Instalace

K instalaci BGT budete potřebovat Custom Instal Baldurs Gate 1 (zaškrtněte všechny boxy) a Tales of the Sword Coast opatchované na verzi 5512.

Dále je potřeba mít plnou instalaci Baldurs Gate 2 a Throne of Bhaal na verzi 26498. Také je nutné disponovat alespoň 3 GB volného místa na disku (potřebné pro operace spojené s konverzí prvního dílu do druhého). Pokud vám během instalace zahlásí program, že nemáte dostatek místa na disku pro instalaci, ale přitom tomu tak není, jednoduše to ignorujte. Mělo by to jít přeskočit.

Stažený BGT archiv extrahujte do složky Baldurs Gate 2. Ještě před samotným spuštěním konverze se přesvědčte, že nemáte v mechanice (ani té virtuální) žádný disk či image s BG 1 či BG 2. Také byste měli vypnout antivir, ale třeba taková Avira AntiVir mi nedělala problémy.

Spusťte Setup-BGT.exe v BG 2 složce a řiďte se pokyny. Až budete vyzváni na zadání cesty k BG1, učiňte tak (vložte celou cestu k vašemu nainstalovanému BG1).

Jakmile je vše skončeno, můžete spustit BG 2 či Throne of Bhaal a začít hrát.

Čeština

Češtinu jsem nezkoušel, ale našel jsem k ní nějaké ty postřehy. Teoreticky by měla fungovat jak čeština k BG 1 i BG 2. češtiny do obou her nainstalujte ještě před konverzí. S češtinou do BG 2 by neměl být problém, ale BGT prý používá vlastní soubory při konverzi pro první díl. To znamená že budete mít možná BG 1 část hry anglickou a BG 2 počeštěnou. Ale jak říkám, netestoval jsem.

Info a Download

Stahujte Baldurs Gate Trilogy
Readme k Baldurs Gate Trilogy
Další modifikace pro BGT

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Barnews

6. Srpna 2011 v 12:38:11 | Administrátor

Pokud chcete doplnit nějaké informace ohledně módu nebo opravit nějakou chybu či nesrovnalost, klidně mi to sem postněte.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819