Zábava a Hry / Filmy / Kniha Přežití
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Kniha Přežití

Autor: Barnews / 12. Ledna 2011 / Přečteno: 1528x

Název tohoto filmu, v angličtině Book of Eli, jistě mnoho z vás osloví a možná vyvolá i zájem se na tento snímek podívat. U mě tomu nebylo jinak. Toužil jsem zjistit, o čem film s takovým názvem je. Neodolal jsem a nelitoval jsem. Pokud i na vás padla zvědavost, nebraňte se jí a na film se mrkněte.

A o čem Kniha přežití vlastně je?

Možná jste to nečekali, ale celý film je o knize a chlápkovi jménem Eli (Denzel Washington). Příběh je zasazen do post-apokalyptického světa. Po jaderné katastrofě na zemi panuje děsné horko a slunce praží do všeho živého, co se před ním neschová. Přežilo jen málo lidí z doby před katastrofou. Tito lidé v těchto časech vládnou věděním a mají moc nad ostatními, kteří vyrůstali až po katastrofě, v bídě a utrpení. V horké pustině číhají bandité, kteří se nebojí přepadat a poté sníst pocestné.

A tímto světem prochází Eli s knihou, kterou našel a která ho vede dál na východ. Kniha Eliho vede po předem vytyčené stezce. Když po této stezce s knihou jde, nemůže se mu nic stát. Všechno ale nejde podle plánu a po knize zatouží i Carnegie, samozvaný velitel jednoho malého městečka, který věří, že mu kniha dá obrovskou moc nad ostatními.

Co je zač ona posvátná kniha? Má skutečně takovou moc? Podaří se Carnegiemu knihu získat? Odpovědi naleznete v tomto poměrně napínavém filmu. Jedná se o lehký nadprůměr, který svou kvalitou neurazí.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819