World of Warcraft / Lore / Muradin Bronzebeard
Dnes je 22. 07. 2024 a svátek má Magdaléna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Muradin Bronzebeard

Autor: Barnews / 1. Května 2010 / Přečteno: 2064x

Muradin je bratrem Krále z Ironforge, Magniho Bronzebearda, a také známého objevitele, Branna Bronzebearda. Byl známý svou snahou o dobré vztahy mezi lidmi a trpaslíky, což dokázal během druhé invaze orků do Azerothu, kdy byl spojkou mezi Khaz Modan a Lordaeronem. Během té doby se také seznámil a spřátelil s mladým princem Arthasem.

Přestože byli Arthas s Muradinem přáteli, osud s nimi sehrál ošklivou hru. Stalo se to když Arthas slepě vyrazil do Northrendu pomstít se Mal'Ganisovi. V Northrendu narazil na Muradina a jeho průzkumníky, kteří zde hledali Mrazivý Smutek, mocný runový meč.

Šťastné shledání mělo hořký konec. Když runový meč nalezli, Arthas poslechl svou touhu po pomstě místo dobré rady přítele. Uchopil mrazivý smutek i přes Muradinovo varování, že je prokletý. Jakmile to učinil, ledovec poblíž pukl a zasáhl Muradina. Muradin se zdál být mrtvý. Posedlý Arthas ho opustil.

Muradin však přežil. Nic si ale nepamatoval, a tak sám a bez vzpomínek vyrazil do zmrzlé divočiny. Po jeho stopách se brzy vydali northrendští Frostborn trpaslíci. Nalezli ho a chtěli ho odvést s sebou domů. Cestou ale byli přepadeni obřím červem Jormungarem. Nebýt Muradina, všichni by zemřeli. Užaslí Frostborn dali Muradinovi nové jméno: Yorg Stormheart a zvolili ho svým králem.

Když se o mnoho let později probouzí Král Lichů a Northrend se stává bojištěm, setkává se Muradin s Brannem a Magnim. Ti ho poznají a spolu se jim podaří obnovit Muradinovi vzpomínky. Muradin následně opouští Frostbornské a vydává se pomstít se Arthasovi.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819