World of Warcraft / Lore / Grom Hellscream
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Grom Hellscream

Autor: Barnews / 8. Dubna 2010 / Přečteno: 2885x

Grom Hellscream z klanu Warsong byl prvním orkem, který se napil Mannorothovy prokleté krve. Tímto činem přivolal na svou rasu prokletí neustávající krvežíznivosti a upsal orky k otroctví Plamenné legii. později za to byl mnohými proklínán. Nakonec to však byl právě on, kdo svou rasu zprostil prokletí a osvobodil.

Nová Horda

Do Azerothu přišel za doby druhé války. Když byla horda lidmi rozprášena, schovával se svým klanem v divočině. Tou dobou poprvé potkal Thralla. Grom s Thrallem se stali přáteli a společně sjednotili orky v novou hordu. Thrall byl jediný kdo dokázal udržet Gromovu prudší povahu podněcovanou prokletím.

Před začátkem třetí války však na Medihvovu výzvu vyrazila Horda vedená Thrallem a Gromem přes moře na západ do Kalimdoru. Thrall uvěřil prorokovi, že jedině tam mohou odolat Plamenné legii, která nevyhnutelně přijde a Grom zase důvěřoval Thrallově úsudku. Když je bouře vynesla na břehy Kalimdoru a jejich síly byly narychlo shromážděny, setkali se poprvé s Taureny. Pomohli jejich náčelníkovi Cairnovi a ten na oplátku pomohl jim.

Kalimdor

Situace hordy v Kalimdoru nebyla nikterak růžová. To navíc ještě netušili, že Legie již obrací pozornost právě jejich směrem. Grom dostal od Thralla rozkaz zajistit pro Hordu dostatek dřeva. To ho zavedlo na hranici starobylého lesa Ashenvale, kde vyrušil elfy a probudil jejich hněv. V tu dobu se však na scéně objevuje Mannoroth Ničitel, starobylý démon, jehož rasa byla založena zásadně na boji a zabíjení. Mannoroth, jehož krve se Orkové napili, si dělal na orky nárok. S oblibou rád říkal, že mu Orkové patří. Mannoroth nenáviděl orky (stejně jako vše ostatní), ale orky nenáviděl hlavně kvůli jejich selhání při invazi do Azerothu. Chtěl se jim pomstít.

V Ashenvale byl však ještě někdo, kdo zaujal Mannorothovu pozornost více. Cenarius, polobůh, syn Elune. Cenarius bojoval ve válce prastarých a uštědřil tenkrát Mannorothovi lekci, na kterou nezapomněl. Tichondrius, jenž si byl jistý, že by Mannoroth neuspěl proti Cenariovi ani tentokrát, mu vychytrale poradil, aby do svého plánu zahrnul i orky. Sice jednou selhali, avšak byl tam Grom, jeden z nejmocnějších orků. Mannoroth souhlasil, že s jeho krví by snad mohl Grom zabít Cenaria a udělat za Mannorotha černou práci. Jak naplánoval, tak se i stalo. Když se Grom a jeho Orkové setkali s Cenariovou mocí, hrozila jim neodvratná porážka. Potom však ucítili v lese přítomnost něčeho mocného, co by jim v jejich boji zaručeně pomohlo. Našli fontánu napuštěnou krví. Napili se a v tu chvíli se jich zmocnilo bojové běsnění. Takto posíleni porazili elfy. Cenarius nepočítaje s něčím takovým padl a Plamenné legii již nestálo nic v cestě...

Zúčtování

Po Cenariově smrti se Mannoroth zjevil a uchvátil Groma pod svou moc. Mezitím však Thrall dosáhl spojenectví se silami Aliance, které do Kalimdoru vedla Jaina Proudmoore. Obě rasy potlačili odvěkou nenávist na Medihvovu prosbu a vyrazily směrem Ashenvale. Invaze démonů právě začala. Thrall se zděsil, když zjistil co Grom provedl. I přes mohutný odpor se jim ho podařilo zachránit a kletbu v něm utlumit. Rozhodnuti skoncovat s dávným prokletím se Grom s Thrallem vydali vstříc osudu do kaňonu v Ashenvale. Tam na ně již Mannoroth čekal. Grom stále na pochybách přihlížel výpadu svého přítele. Mannoroth však sebevědomě jeho útok odrazil a sám tvrdě zaútočil. Orkové byli smeteni. Mannoroth se smál. Grom se však zvedl, rozhodnutý se osvobodit od jeho nadvlády, prorazil démonův pancíř a jeho meč mu rozťal břicho. Mannoroth, nejmocnější ze své rasy padl rukou Groma Hellscreama, který však pár chvil později podléhá zraněním způsobeným explozí Mannorothova těla. Grom zemřel, aby napravil co způsobil. Osvobodil orky.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819