Diablo 3 / Lore / Diablo, Mephisto, Baal - Prime Evils
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Diablo, Mephisto, Baal - Prime Evils

Autor: Barnews / 2. Října 2010 / Přečteno: 2420x

Diablo, Mephisto a Baal jsou pekelní bratři, nejmocnější z démonů. Diablo je Pánem Děsu. Mephisto Pánem Nenávisti a Baal Pánem Zkázy. Všichni tři vládli peklu dokud nebyli vyhoštěni. Mnoho nižších démonů se vzbouřilo proti Prime Evils. Démoni vedení Asmodanem a Beliahem dokázali Diabla a jeho dva bratry vyhnat z pekel, a tak se Prvotní zla dostala do světa Sanctaury.

Následoval chaos a mnoho krvavých konfliktů. Mnoho let trvalo, než se začalo něco dít. Archanděl Tyrael byl ten, kdo sjednotil mágy do jednotného spolku nazývaného Horadrim. Horadrim dostali od Tyraela Kameny Duší a kázal jim vystopovat Prime Evils jednoho po druhém a pomocí kamenů je uvěznit.

Spoutání zla

První byl zajat Mephisto. Byl dopaden Zakarumskými paladiny v džungli Kehjistan a následně uvězněn v Zakarumském chrámu. Jeho vězení se začalo nazývat Durance of Hate. Jeho vliv však brzy zkazil mysl těch, co ho hlídali. Jediný Khalim odolal. Byl však zabit a jeho ostatky byly rozneseny po džungli. Ten kdo je najde a spojí, získá přístup do Durance of Hate.

Prostřední z bratří Baal měl, jak Horadrim věřili, namířeno na sever do zmrzlého Scosglenu. Povedlo se jim ho však dohonit už v pouštích poblíž Lut Gholeinu. V Kaňonu Mágů se odehrála strhující bitva. Mnoho Horadrim padlo, aby Baala porazili a nakonec se jim to podařilo. Kámen duše, který jim Tyrael dal, byl ale během boje roztříštěn na kusy. Již nedokázal zadržet celou Baalovu podstatu. A tak se Tal Rasha, vůdce Horadrimů, kteří Baala dopadli, obětoval. Aby udrželi Baala v Kameni duše, zapíchl si jej do prsou. Pak bylo vyhloubeno 7 hrobek a do jedné z nich byl zazděn Tal Rasha, aby byl řetězem, který navěky spoustá Baala, Pána Zkázy.

Jako poslední zůstal Diablo. Ale i on byl nakonec lapen. Zajala ho skupina Horadrimských mnichů vedených Jeredem Cainem. Uvěznili jej do Kamene duše a ten následně zahrabali hluboko do země. Na tomto místě vyrostl klášter a poblíž vesnička Tristram.

Návrat temnoty

Prime Evils byli uvězněni a Horadrim najednou neměli co dělat. Klášter byl časem opuštěn a Horadrim začali vymírat. O mnoho let později přicházejí do Tristramu král Leoric ze Zakarumu a jeho rádce Arcibiskup Lazarus. Klášter se stává Zakarumskou katedrálou a Lazarus posedlý zlem osvobodí Diabla z jeho vězení.

Po osvobození Diabla následuje chaos a utrpení. Diablo manipuluje s Leoricem a Lazarusem. Z Tristramu utíká většina lidí. Nakonec však přichází hrdina, jenž si proklestil cestu až k samotnému Pánovi Děsu. Poráží ho, ale za strašnou cenu. Ten, kdo se poté vynořil z temnoty katedrály už nebyl hrdina, co osvobodil Tristram, ale samotný Diablo, maskovaný jako Temný Poutník...

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819