Titan Quest / Buildy / Brigand - Bodač
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Brigand - Bodač

Autor: Barnews / 2. Října 2010 / Přečteno: 7670x

Co se stane, když vezmete patřičné skilly z Hunting Mastery a spojíte je s jinými skilly v Rogue Mastery? Získáte smrtícího bojovníka schopného odrovnat téměř kohokoliv během malé chvíle. Silného vůči jednotlivců i menším skupinkám. Smrtící údery, znatelná výdrž v boji z blízka a mnoho výhod proti beastmenům a skupinám nepřátel. Přesně to je tento Brigand.

Charakteristika

Samozřejmě může být více druhů Briganda. Brigand vznikne kombinací Huntera a Rogua. Ten můj čerpá z obou povolání zejména skily dávající výhodu v boji, pasivní skily a vše další, co jakkoliv zlepšuje poškození a bodné poškození. Čím lepší DPS váš Brigand bude mít, tím lépe. Dokážete pak nepřátele zlikvidovat dříve, než vám něco udělají.

Ze začátku pro vás bude důležitých jen pár skillů. Z Hunting Mastery je to pasivní skill Wood Lore. Ten dejte na max již na začátku. Vaše útoky budou rychlejší a zlepší vám obranný skill. Art of the Hunt je užitečná aura. Já do ní dal ze začátku jen pár bodíků. Doporučuji ji vymaxovat později. Přibližně po 30tém levelu. Take down je na začátek velmi pěkný skill. Přemístí vás rychle k cíli a zasadí tvrdý úder. Později už to však takové terno není a nevyplatí se sem dávat body. Já Take Down nepoužívám, ale můžete jej mít jako rychlé přemístění k ranged nepřátelům.

Co se Rouge Mastery týče, zde by vás měli nejprve zajímat Blade Horning a Calculated Strike. Tyto dvě ability vás dokáží udělat velmi silným a jsou pro tento build nezbytné. Obě je rychle dejte na maximální úroveň. Nezapomeňte také vylepšovat průběžně Lucky Hit, což je vylepšení Calculated Striku. Calculated Strike umístěte na místo vašeho běžného útoku a Blade Horning mějte samozřejmě zapnutý, neboť je to aura.

S přibývajícími levely dejte po jednom bodíku do Call of the Hunt a i do jeho vylepšení Exploit Weakness. Potom se snažte co nejrychleji získat skill Volley v Hunting Mastery a postupně ho dejte na max. V Rogue Mastery se dopracujte k Lethal Striku a začněte do něj dávat bodíky. Jedná se o výborný skill. Zejména z taktického hlediska. Jakmile se na bojišti objeví nějaký nabouchanec, Lethal Strike ho dokáže zničit dřív, než vám natropí problémy. Do vylepšení Lethal Striku, Mortal Wound, stačí dát jen jeden bod. Někdy kolem 35 levelu byste měli mít na max Art of the Hunt a začít vylepšovat i jeho vylepšení, která se vyplatí dát také na maximum.

Poznámka - Je dobré mít v Lethal Striku nejprve pár bodíků (1-3) Pak získejte Volley. Dále se jen zaměřit na Art of the Hunt a Lethal Strike dodělat později.

Jelikož jsou nepřátelé na těžší obtížnosti silnější a výdržnější, budete potřebovat něco, co je oslabí a vás ochrání. Study Prey (Hunting Mastery) a její vylepšení je perfektní dovednost. Sníží rezistence vašim nepřátelům. Na první obtížnost se bez ní dá obejít, ale později již moc ne. Study Prey i vylepšení dejte na max. O ochranu se vám postará Mandrake (Rogue Mastery). Jedná se o vylepšení Envenom Weapon a nadělá v nepřátelských řadách zmatek. Budou od vás utíkat, mlátit jiné obludy a hůř vás budou trefovat.

Zbývající bodíky vložte například do zbývajících skillů z Envenom Weapon nebo do Disarm Traps či Herbal Remedy.

Taktika, Výbava a Bonusy

Co se výbavy týče nejlepší zbraní pro vás je nějaké pořádné kopí, oštěp nebo tak něco. Čím silnější zbraň, tím lépe. Bonusy k vašemu fyzickému poškození a bodnému poškození jsou nanejvýš žádané. Atack Speed zvyšuje rychlost vašich útoků. Dexterity a Strenght jsou také důležité. Offensive Ability vám pomůže zasáhnout cíl. Defensive ability vám zlepšuje šanci se útoku vyhnout. Jelikož jste melee char, musíte také něco vydržet. Spousta skillů vás posiluje už tak celkem pěkně, ale není nad hodně života, dostatek rezistencí a rychlost pohybu. To vše by měl správný Bodač mít. Další bonus, který výrazně zlepší vaši výdrž v boji, je Life Leech a Attack Convert to Heal. Tyto dovednosti vás léčí během boje, sají životy z nepřátel. No a samozřejmě všechny věci přidávající bonusy k vašim skillům jsou vítány.

Boj za Briganda není vůbec těžký. Jen chodíte a útočíte Calculated strikem na levém tlačítku. Podle potřeby používáte ostatní skily a házíte na protivníky Study Prey, což je oslabí. Chcete-li někoho rychle sundat, použijete Lethal Strike. Před těžkým bojem si nahodíte Call of the Hunt. Každý váš čtvrtý útok je díky Calculated Striku neuvěřitelně silný. Společně se skilem Volley je Calculated Strike skvělé likvidační kombo i na skupinky nepřátel. Nezapomeňte mít vždy zaplé Art of the Hunt, Blade Horning i Envenom Weapon. Dohromady tvoří velkou část vaší síly.

I přesto, že má tento Brigand tuhý kořínek, musíte být proti některým protivníkům opatrní. Zejména constructi, nemrtví a podobné zrůdy jsou proti vám nebezpeční. Pokud vidíte, že je nepřítel v převaze, trochu se stáhněte a rychlými útoky jednoho podruhém likvidujte.

Jelikož neznám dobře všechny předměty v TQ, tak vám ohledně nich ani nemůžu moc dobře poradit. Pokud chcete i přesto poradit pár věcí, které jsou na tento build jako ulité a měl jsem to štěstí je používat, tak jich tedy pár vypíšu.

Skilly v Rogue Mastery

 • Blade Horning - Znatelně zvyšuje váš Pierce Damage. Dejte na maximum co nejrychleji a mějte tuto auru pořád zapnutou.
 • Calculated Strike, Lucky Hit - Další důležitý skill. Calculated Strike způsobí, že každý váš čtvrtý úder bude mnohem silnější a Lucky Hit dává tomuto efektu ještě šanci na další bonusový damage. Mějte Calculated Strike na místě běžného útoku. Zde dejte vše na max.
 • Envenom Weapon, Mandrake - U Envenom Weapon stačí nejprve jeden bod. Vymaxovat jej můžete až nakonec. Mandrake je však důležitý pro kontrolu boje. Dokáže zamotat nepřátelům hlavu a usnadní vám boj. Mandrake mějte proto na maximum. Další dvě vylepšení pro tento skill můžete vymaxovat až nakonec. Envenom Weapon je aura, tudíž jí mějte zapnutou.
 • Lethal Strike, Mortal Wound - Lethal Strikem dáváte skutečně velké rány, má však cooldown, takže ho nemůžete používat pořád. Nejdříve jeden bod a později na maximum. U Mortal Wound stačí jeden bod. Pokud jste však zaměření trochu víc na poison, můžete zvážit vymaxování.

Skilly v Hunting Mastery

 • Take Down - Rozeběhnete se a zasadíte silný úder. Ze začátku je velmi užitečný, ale později nedoporučuji nechávat tento skill na maximum. Můžete v něm nechat jeden bod pro rychlejší přesun k ranged nepřátelům.
 • Wood Lore - Zvyšuje vaši Defensive abilitu a rychlost útoku, když používáte luk nebo kopí. Dejte samozřejmě na maximum.
 • Art of the Hunt, Find Cover, Trail Blazing - Art of the Hunt zvyšuje váš damage. Find Cover vám dává šanci na vyhnutí se projektilům a Trail Blazing zrychluje váš pohyb. V průběhu levelování všechny tři skilly dejte na maximum.
 • Call of the Hunt, Exploit Weakness - Zejména kůli cooldownu nedoporučuji dávat více jak jeden bodíků. Tato dovednost dokáže zvýšit vaše poškození a rychlost útoku na nějaký čas, ale déle trvá, než ji můžete znovu použít. Používejte před těžkými souboji.
 • Volley - Důležitý pasivní skill. Dejte jej na maximum. Dává vám totiž šanci, že při útoku neudeříte jednou, ale třikrát. Ve spolupráci s Calculated Strikem se vaše údernost v boji zvýší.
 • Study Prey, Flush Out - Study Prey sníží zasaženým nepřátelům jejich rezistence na bodné a fyzické poškození. Mějte tento skill vymaxovaný. Flush Out také stojí za pozornost a je dobré dát ho také na maximum.

Pár tipů pro vyšší levly

S narůstajícím počtem levlů zachvíly nebudete možná vědět kam s dalšími skill pointy. Základní kostru pro Bodače už máte splněnou, vše co má být vymaxované, vymaxované je. Ale co dál? Hodně záleží na věcech, které nosíte. Ne vždy se poštěstí, ale občas vám může padnout něco přesně vám šité na míru. Zde následuje krátký výběr skillů, které stojí za povšimnutí, když už nevíte co s body.

 • Disarm Traps - Vyšším levlům by tento skill neměl chybět. Udělá z vás skvělého ničitele pastí a různých strojů, takže pro vás nebudou představovat ždáný problém. Rozhodně se vyplatí.
 • Anatomy, Open Wound - Pokud naleznete pořádnou legendary věc, která zlepšuje vaše Bleeding Damage, můžete dát přebytečné body do těchto skillů.
 • Night Shade, Toxin Distillation - Máte li pár věcí, které vám posilují Poison Damage, můžete uvažovat o přidání přebytečných bodů do těchto poison skillů

Jedná se o kosmetické vylepšení Bodače. K velkým úderům se přidají Poison a Bleed damage, které vymaxované také dokáží napáchat zlo. Základ by však stále měl být v Pierce Damage a Damage v kombinaci s Volley a Calculated Strikem. To vše podpořené Mandrakem, který dělá zmatek a Lethal Strikem, jímž odklízíte nepohodlné potvory.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Barnews

5. Prosince 2010 v 19:02:05 | Administrátor

Takže jelikož mému Bodačovi narostl počet levlů, musel jsem lehce vylepšit článek. Kostra buildu samozřejmě zůstává, ale přidal jsem pár tipů k pozdějšímu rozdělení bodů.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819