Zábava a Hry / PC Hry - Recenze / Flat Out 2
Dnes je 24. 07. 2024 a svátek má Kristýna
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Flat Out 2

Autor: Barnews / 27. Května 2010 / Přečteno: 893x

První díl Flat Outů po dlouhé době rozvířil herní hladinu svou zábavností a uceleností. Narozdíl od ostatních silně arkádových titulů s konzolovým nádechem (např Needy) se Flat Outy vydaly jinou cestou a ukázaly nám, že závodní hry jsou více, než nerozbitné vozy a ultra pevné dřevěné ploty, do kterých když to naperete dvoustovkou, drží jak plot, tak i vaše auto. Ve Flat Outech se totiž trať neuvěřitelně pěkně hýbala. Auta se příjemně řídila, v kolizích vám odpadávaly jednotlivé části vozu. Vše co byste v reálu zničili, posunuli nebo jen mírně naklonili šlo ve flatoutech taky. Mohli jste projet oním dřevěným plotem, porazit slabý sloup, rozjet haldu pneumatik, či nadělat z lešení u budovy jen haldu suti a o spoustě dalších nesčetných věcech nemluvě.

Career mód

Položkou, která vás bude nejspíše zajímat jako první, je kariéra. Ta je od minulého dílu lehce pozměněná. Tato změna má však můj kladný ohlas. Nyní se totiž vaše kariéra dělí na 3 závodní odvětví. Ano mluvíme o vozových kategoriích (Derby speciály, Sportovní vozy, Cestovní vozy(fára)). Přesněji řečeno a důsledky završeno nám z toho plyne jediné: Konečně můžeme mít v garáži vozů kolik chceme a na kolik si vyděláme. Každou kategorii můžete jezdit jen s příslušným vozem takže minimálně tři autíčka budete muset k dokončení hry mít. Po zdolání jednotlivých kategorií se vám odemknou notně dotované finální závody.

Jak se tak prokousáváte hrou, zpřístupňují se vám i další auta a spolu s nimi i lepší tuning a součástky. Tyto dvě věci spolu neodmyslitelně souvisí. Flat Out 2 obsahuje solidní množství rozličných vozů s rozličnými vlastnostmi. Dalo by se říci, že si zde každý najde to své. Jsou tu jak málá, krátká, hbitá autíčka, která mají parádní zrychlení, tak velké, těžké a dobře ovladatelné džípy a teréňáky nebo další jiná auta s lepším nitrem, maximální rychlostí, která by větší odborník, než jsem já, dokázal popsat mnohem lépe. Doufám tedy, že vám postačí věděti o převeliké rozmanitosti aut. Ona možnost více aut pod střechou má svůj vedlejší účinek, který se kladně projevuje v tuningu. Protože teprve pomocí různých zlepšení motoru, lepších pneumatik, kastlí, převodovek, či filtrů, turbo kitů, nitro kitů, brzd si skutečně můžeme vytvořit auto šité na míru. Vytvoříme si tak skutečného golema, který bude válcovat vše s čím se na trati potká nebo třeba rychlíka, který také něco vydrží, ale uřídit ho dá větší práci. Well done!

Závody jak se patří

Konečně se dostáváme k milníku celého díla. Ano, jsme u závodů. Nutno dodat, že lepší pocit ze závodů jsem zatím v žádné jiné hře neměl. Není to čistě jen řízením aut, která se ovládají každé jinak a každé pohodlně, není to ani jen skvělou umělou inteligencí závodníků, kteří so chovají sice stále podle programu, ale za to tak realisticky, jako byste jeli proti člověku, narážejí do vás, jsou agresivní, mazaní, ale také chybují; není to dokonce ani dokonalým modelem poškození, či parádním ragdoll efektem, jenž dává pohyb všem objektům které se dají ve hře zničit, projet jimi nebo je prostě odrazit, natož pak to nemůže být skvělým pocitem z rychlosti nebo nitrem. Ani jedno z toho by samotné takový zážitek přičarovat nemohlo. To až když se spojí do jednoho, jak je tomu právě zde, můžou vzniknout přávě takové komplexní závody, jež obsahuje Flat Out 2.

Určitě víte k čemu by vám byly volné sloty na auta, kdybyste si je nemohli jak a za co koupit. Narážím tím na to, že jsem vám vlastně ještě nepověděl nic o penězích. Samosebou, že si zde peníze vyděláváte vítězstvími v závodech, to by to však nebyl Flat Out 2, aby tu nebyly nějaké ty přídavky. Vaše největší příjmy totiž nevedou mírumilovnou cestou poctivého závodníka, ale naopak parchanta, který si nebere servítky a nebojí se to pěkně v rychlosti nabombit do chumlu zmatených protivníků. Podle toho, jak hodně své oponenty během závodu krosíte, se vám po závodě sečtou bonusy (pecka, velká pecka, otočení na střechu, řidič vyletěl ven, zničení auta protijezdce), a pokud jste byli opravdu pilní, přijdete si na solidní balík. A to ještě není všechno jsou tu ještě následující ocenění: Mistr Drtikol, Nejrychlejší čas, Největší ničitel, Buldozer, za která také dostáváte příjmy.

Tratě byly v prvním dílu dozajista silnou stránkou. O to více vás potěším sdělením, že zde jsou tratě a prostředí ještě vymakanější. Ledové tratě z jedniček nahradila horká poušť, staveniště byla vystřídána městskými tratěmi, lesy zůstaly a navíc tu je ještě prostředí venkovské krajiny, a polí.

V prvním díle byly kromě klasických závodů i speciální tratě a různé disciplíny, ve kterých jste vystřelovali jezdce z auta a soutěžily s ním ve skoku dalekém, vysokém, či hráli šipky. Nebylo to nijak zázračně zábavné, ale jednalo se o výtečné zpestření. Flat Out 2 zašel v bizardních disciplínách ještě dál, a tak se dočkáme fotbalu, pokeru, budeme házet žabky, prohazovat panáka ohnivými kruhy, přičemž ty staré disciplíny zůstaly. I destrukční derby bylo zachováno, avšak nyní je mnohem zábavnější.

Za málo dostanete hodně

Čekáte-li, že alespoň ke konci budu Flat Out 2 kritizovat, nechte si raději zajít chuť, neboť ani v těchto posleních dvou zkouškách (grafika, zvuk) Flat Out 2 nezklamal. Grafika je sice zachována z prvního dílu, ale s notnou dávkou vylepšení a novými efekty, takže hrát Flat Out 2 je slastí pro oko. Navíc, ač by to nikdo nečekal, Flat Out 2 je neuvěřitelně málo náročný. K parádní grafice a slušné plynulosti vám postačí i Radeon 9600 s 2x512 RAM a procesor Athlon 3000+ 64bit. Hra se na takové sestavě hýbe i vypadá skvěle. S podobnou sestavou si u Most Wantedů o takových výsledcích můžete nechat zdát. Hudba dopadla také na výbornou, dobře se poslouchá a perfektně ladí se hrou.

Při troše nadsázky by se dal Flat Out 2 označit jako nákup století. Cena je totiž něco kolem 300 Kč, hra je v češtině, nenáročná a s perfektní grafikou, hudbou a navíc se jedná o jednu z nejlepších závodních her na trhu. Co chcete víc? Honem do obchodu!

Klady +++

  • Malá cena a nízké hardwarové nároky
  • Raggdoll fyzika
  • Pěkné tratě
  • Rozmanité vozy
  • Interaktivita prostředí, prakticky vše jde rozflákat či nabrat na kapotu, a to včetně soupeřů
  • Inteligence protijezdců
  • Parádní hudební doprovod
  • Hezká grafika

Zápory ---

  • Po Career módu je zábavný již jen mulťák
  • Některé speciální disciplíny jsou nudné

Hodnocení 92%

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819