Zábava a Hry / Filmy / Ip Man
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Ip Man

Autor: Barnews / 21. Září 2010 / Přečteno: 2329x

Ip Man je rozhodně jeden z filmů, který se vám vštípí do paměti a zanechá ve vás spoustu parádních momentů, a to nejen akčních. Jedná se o snímek, jehož hlavní náplní jsou samozřejmě bojová umění. Přesto je však výsledný film bohatě dokořeněn emocemi a zoufalou atmosférou 2. Sv. války. Nejvíce budete uneseni, pokud se na film podíváte jako náhodný divák. Parádní bojové scény a samotná postava Ip Mana vás určitě dostanou.

Jak už jsem napsal výše, děj filmu je zasazen do období 2. Sv. války a pár let před ní. Přesněji řečeno jsou to roky 1935 – 1945. Hlavním hrdinou je čínský mistr Ip Man, jenž se svou rodinou žije ve vesnici Fo Shan. Fo Shan je známý pro oblibu tamních obyvatel v bojových uměních. Vesnice je proto plná mistrů a jejich škol.

Válka však na sebe nenechá dlouho čekat a přátelské boje Ip Mana s ostatními mistry vystřídá boj o přežití. Ip Man s rodinou jsou zbaveni svého majetku a ocitnou se v bídě. I přesto je dále ostatními uctíván jako dosud neporažený mistr. Když přišel za doby míru Jin Shan Zhae do Fo Shanu a vypráskal všechny ostatní mistry, Ip Man byl jediný, kdo ho porazil bez větších problémů.

Na scéně se však objevuje japonský generál, který si také libuje v bojových uměních. Chudým čínským mistrům platí rýží, aby se utkali s jeho bojovníky. Ip Man odmítá bojovat, dokud není zabit jeho přítel Lin. Hněv ho ovládne a on porazí 10 Japonců najednou. To udělá velký dojem na generála a ten se od té doby snaží přimět Ip Mana k cvičení japonských bojovníků. I přes výhružky a téměř jistou smrt, pokud neuposlechne, se Ip rozhodne vzdorovat a do jeho závěrečného duelu s generálem vloží vše…

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819