World of Warcraft / Lore / Dalaran
Dnes je 23. 07. 2024 a svátek má Libor
čas čas čas čas čas čas Právě používáte prohlížeč Neznámý
Novinky   ||   < World of WarcraftZábava a HryTitan QuestDiablo 3 >

Dalaran

Autor: Barnews / 27. Ledna 2011 / Přečteno: 2598x

Dalaran je slavné a vznešené město. Je hlavním sídlem řádu Kirin Tor a útočistěm pro všechny mágy a čaroděje mající dobré úmysly. Město původně leželo v horách Alterac na pobřeží jezera Lordamere, ale nyní se vznáší nad oblastí Crystalsong Forest v Northrendu. Důležité je vědět, že se vždy jednalo o samostatnou frakci a Dalaran nebyl součástí jiného království. Během druhé války však město vstoupilo do Aliance, aby pomohlo v boji proti orkům a vpádu Plamenné Legie.

Počátek Dalaranu

První zkazky o Dalaranu pochází z doby rozpadu říše Arathor, což byla úplně první velká lidská říše. Lidé z říše Arathor totiž souhlasili, že pomohou vojenskou silou Vysokým elfům, kteří vedli válku s Trolly. Na oplátku však elfové museli zasvětit stovku vybraných lidí do tajemství magie, kterou Vysocí Elfové ovládali. Tak se magie dostala mezi lidi a po světě začali běhat první lidští kouzelníci.

Mágové z rozpadajícího se království Arathor toužili po místě, kde by mohli magii v klidu studovat. Putovali dál na sever až nalezli vhodné místo v pohoří Alterac. Zde byl zbudován Dalaran. Lidští mágové ze všech koutů se zde začali shromažďovat. Lidé se v magii rychle zdokonalili a Dalaran začal prosperovat.

O hrozbě a Řádu Tirisfal

Při svém používání magie však byli mnozí mágové nedbalí a její nadměrné používání neuniklo zraku Plamenné Legie. Brzy se v Azerothu začali rozlézat démoni. Vystrašení lidští kouzelníci požádali o pomoc Vysoké Elfy. Ti ihned poznali, jak velké nebezpečí tomuto světu hrozí a varovali lidi, aby se používání magie vzdali. Dalaranští mágové se však své magie nechtěli vzdát tak snadno. Rozhodli se tedy, že vytvoří Strážce, který bude mít přístup k veškeré jejich moci a snad i sílu odrazit případnou invazi Plamenné Legie.

Nakonec bylo se souhlasem Vysokých Elfů rozhodnuto, že se vytvoří Řád Tirisfalu. Tento řád měl za úkol zvolit Strážce, jemuž byla propůjčena všechna jejich moc. Jeho úkolem je lovit a pronásledovat démony.

V tom samém čase byl také na popud elfů vytvořen řád Kirin Tor, který měl dohlížet na používání magie a nebezpečné magické artefakty. Kirin Tor začal brzy vládnout celému městu.

Zničení Dalaranu

Během třetí války bylo celé království Lordaeronu zpleněno pohromou. Dalaran byl jedním z mála míst, která stále odolávala nemrtvým. Byla zde moc mágů Kirin Tor, kterou nebylo snadné porazit. Potom se ale z Northrendu vrátil nemrtvý rytíř Arthas. Oživil Kel'Thuzada jako liche a s jeho pomocí prorazil obranou Dalaranu. Odtud ukradl Medihvovu knihu kouzel a s jejími tajemstvími se povedlo zhmotnit Archimonda do Azerothu. Takové moci již mágové odolávat nemohli a Dalaran byl srovnán se zemí.

Obnovení Dalaranu

Netrvalo dlouho a Plamenná Legie upřela svou pozornost ke Kalimdoru. Také bdělost nemrtvých otupěla. Přeživší mágové se chopili šance a vrátili se k troskám kdysi skvostného města. Nejdříve vztyčili ochrannou, kouzelnou kopuli a poté, přestože se to zdálo zprvu nemožné, se jim podařilo Dalaran znovu postavit.

Plamenná Legie byla nakonec odražena, bývalý Lordaeron zpustošený pohromou nemrtvých se začínal vzpamatovávat pod vedením Sylvanas Windrunner, královny Forsaken, a Dalaran vstal ze svých trosek.

Když o pár let později povstal Král Lichů, byl Dalaran hlavním štítem, který nesl nápor jeho moci. Dalaranští mágové spojili své síly a jejich město se vzneslo na oblohu. Potom zamířili nad Northrend a usadili se nad oblastí Crystalsong Forest na dohled Icecrown Citadely, aby bojovali s Králem Lichů.

Komentáře

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

Bazény, zastřešení ALBION Group, a.s. ZDROJ.cz - katalog odkazů Katalog odkazů TopLink Príma internet Cesky vyhledavac CENT.CZ Addwebsite.eu TOPlist
Výměna odkazů :: optimalizace PageRank.cz
Kontaktujte nás na ICQ 301201191 | nebo 367080819